پنجشنبه 1 فروردين 1398

Thursday 21 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/کاهش رشد اقتصادی انگلیس در سال 2017

کاهش رشد اقتصادی انگلیس در سال 2017

 پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396    20:35    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه در گزارشی ضمن پیش بینی کاهش رشد اقتصادی سال جاری در این کشور به 1.9 درصد، نسبت به افزایش نرخ تورم و وضعیت اقتصادی این کشور طی سه سال آینده ابراز نگرانی کرد.

در گزارش سه ماهه دوم سال 2017 بانک مرکزی انگلیس اشاره شده که نرخ تورم به جای 2.4 درصد، 2.7 درصد در سال جاری پیش بینی می شود که «این مساله ناشی از کاهش ارزش پوند از اواخر سال 2015 و تاثیر منفی بر قیمت مصرف کننده بوده است» .
بانک مرکزیبریتانیا پیش بینی کرده است که سطح درآمد در انگلیس به شرط اینکه رابطه این کشور «با اتحادیه اروپا پس از برگزیت هموار باشد»، طی سال های آتی روند افزایشی خواهد داشت.
با این حال کارشناسان اقتصادی معتقدند که افزایش نرخ تورم تاثیر افزایش سطح درآمد را خنثی می کند.
'مارک کارنی' رئیس بانک مرکزی روز پنجشنبه در یک نشست خبری عنوان کرد: ما سال گذشته پیش بینی کرده بودیم که درآمدها به طور واقعی در سال جاری فشرده خواهد شد. به عبارت دیگر حقوقی که مردم می گیرند پاسخگوی افزایش هزینه های مصرفی نیست. لذا خانواده های انگلیسی طی سال جاری دوران پرچالشی را خواهند داشت.
گزارش بانک مرکزی و هشدار نسبت به افزایش نرخ تورم در انگلیس در حالی منتشر می شود که رای دهندگان انگلیسی قرار است کمتر از یک ماه دیگر به پای صندوق های رای بروند.

منبع: ایرنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته