سه شنبه 6 فروردين 1398

Tuesday 26 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/احتمال قطع واردات نفت از ایران توسط هند

احتمال قطع واردات نفت از ایران توسط هند

 چهارشنبه, 04 مهر 1397    14:48    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ هند هیچ برنامه‌ای برای خرید نفت از ایران در ماه نوامبر ندارد. این امر چشم‌انداز از دست رفتن یک مشتری بزرگ دیگر تهران، با آغاز تحریم‌های آمریکا، را پررنگ‌تر می‌کند.

به گزارش اینترنشنال به نقل از بلومبرگ، هند هم به کشورهای آسیایی دیگر مانند کره‌جنوبی و ژاپن ملحق شد و قبل از آغاز تحریم‌های آمریکا برعلیه صادرات نفت ایران در اوایل نوامبر، از حالا واردات خود از این کشور را متوقف کرده است.

به گفته مقامات شرکت ملی نفت هند و شرکت بهارات پترولیوم، که بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های دولتی هند هستند، هیچ درخواستی برای بارگیری نفت ایران در ماه نوامبر ثبت نشده است. یک مدیر دیگر صنعت نفت هم خبر داد که نایارا انرژی هم برنامه‌ای برای خرید ندارد. پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور هم تابه‌حال هیچ درخواست خریدی برای آن ماه ثبت نکرده است، اما یکی از مقامات این شرکت گفت ممکن است در آینده این کار را انجام دهند.

این شرکت‌ها چهار خریدار بزرگ نفت ایران در هند هستند و تقریبا کل واردات نفت از ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

اما آخرین تصمیم‌گیری در مورد خرید نفت ایران برای ماه نوامبر، در اوایل اکتبر مشخص خواهد شد و بنابراین پالایشگاه‌ها هنوز می‌توانند تصمیم خود را تغییر دهند. مقامات و مدیران این صنعت درخواست کردند به علت سیاست‌های داخلی، نامی از آن‌ها برده نشود.

آمریتا سن، تحلیل‌گر ارشد نفت در انرژی اسپکتس لندن، می‌گوید: اگر پالایشگاه‌های هندی هیچ نفتی را از ایران بارگیری نکنند و چین هم میزان واردات خود را کاهش دهد، در ماه نوامبر ممکن است صادرات نفت ایران به کم‌تر از یک‌میلیون بشکه در روز برسد.

افت سریع صادرات نفت ایران به بازارهای جهان، قیمت نفت برنت را در چند روز اخیر به بالای ۸۰‌دلار فرستاده است.

منبع: تین نیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته