جمعه 3 اسفند 1397

Friday 22 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/درآمد ۳۲ میلیارد دلاری ترکیه از گردشگران خارجی

درآمد ۳۲ میلیارد دلاری ترکیه از گردشگران خارجی

 جمعه, 14 ارديبهشت 1397    22:40    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال_سرویس اقتصاد سیاسی بین المللی/ نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد: برای جذب 40 میلیون گردشگر خارجی در سال جاری میلادی برنامه ریزی کرده ایم و شواهد نشان می دهد که این رقم محقق خواهد شد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از انتخاب، در دومین نشست سرمایه گذاری و گردشگری کشورهای خاورمیانه و آفریقا در شهر اردوی ترکیه گفت: طبق پیش بینی ها میزان درآمد ترکیه در زمینه جذب گردشگران در سال 2018 نیز به 32 میلیارد دلار خواهد رسید.
پارسال میلادی 32.4 میلیون گردشگر به ترکیه سفر کردند و میزان درآمد گردشگری این کشور در سال گذشته 26 میلیارد و 283 میلیون دلار بوده است.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه همچنین بخش گردشگری را یکی از کلیدی ترین عرصه های اشتغال در این کشور عنوان کرد و افزود: مهمترین مشکل اقتصادی ترکیه نیز کسری تراز تجاری است.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز امروز در مراسم افتتاحیه بازسازی بازار تاریخی 'مصر چارشیسی' در شهر استانبول گفت: صنعت گردشگری ترکیه با جذب 40 میلیون گردشگر خارجی به اوج خواهد رسید.
وی بیان کرد: صنعت گردشگری ترکیه مدتی بود که به دلیل حملات شدید داخلی و خارجی دچار افت شده بود ولی بهبودی در این زمینه آغاز شده است.
وی با بیان این که ترکیه اکنون هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، اظهار کرد: ترکیه سال گذشته با رشد 7.4 اقتصادی در بین کشورهای جهان در جایگاه نخست قرار گرفت و با استفاده از ظرفیت‌های کشور، در سال 2023 در بین 10 اقتصاد برتر جهان قرار خواهیم گرفت.
به گزارش ایرنا، بر اساس گزارش اقتصادی مرکز آمار ترکیه، درآمد گردشگری این کشور در سال گذشته میلادی نسبت به سال قبل 18.9 درصد افزایش داشته و 26 میلیارد و 283 میلیون دلار بوده است.
بنا بر همین آمار، سال گذشته سرانه هزینه ها برای هر فرد گردشگر به طور متوسط در سطح 681 دلار بوده است.
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز اوایل امسال وعده داد که تا سال 2023 تعداد گردشگران ورودی ترکیه به 50 میلیون نفر و میزان درآمد گردشگری کشورش نیز به 50 میلیارد دلار خواهد رسید.
گردشگران روسیه، آلمان، ایران، آمریکا و گرجستان پرشمارترین گردشگران ورودی به ترکیه در سال میلادی گذشته بودند.
منبع: انتخاب

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته