دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/دلیل ترامپ برای تعویق اعمال تعرفه ها بر واردات فولاد و آلمینیوم چیست؟

دلیل ترامپ برای تعویق اعمال تعرفه ها بر واردات فولاد و آلمینیوم چیست؟

 سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397    15:50    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ دولت ایالات متحده تصمیم گرفت برای 30 روز دیگر اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا را متوقف کند.


به گزارش اینترنشنال به نقل از آر.تی عربی، فاکس نیوز دلیل این کار دونالد ترامپ مبنی بر تعویق اعمال این تعرفه ها را جلوگیری از افزایش احتمالی اختلافات در روابط واشنگتن و اتحادیه اروپا در آستانه قرار گرفتن در مذاکرات تنش زدای با چین در این هفته،معرفی کرده است.
این کانال تلویزیونی افزود که کاخ سفید در مورد واردات از کره جنوبی و موافقت نامه های اولیه با آرژانتین، استرالیا و برزیل به توافق رسیده است.

برخی منابع آگاه در دولت ایالات متحده گفته اند که این موافقتنامه ها به زودی نهایی خواهند شد.

پیشتر، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و ترزامای، نخست وزیر بریتانیا اعلام کردند که اگر ایالات متحده تصمیم به اعمال تعرفه ها بر صادرات فولاد و آلومینیوم این کشورها به ایالات متحده بگیرد این اتحادیه برای دفاع از منافع تجاری خود آماده اقدام متناسب و مقابل خواهد بود.

سیسیلیا مالمستروم کمیسیر تجارت اتحادیه اروپا اشاره کرد که اتحادیه اروپا ممکن است تعرفه هایی برای واردات آب پرتقال، شلوار جین، ویسکی و موتور سیکلت، از ایالات متحده انجام دهد.

منبع: آر.تی عربی

مترجم: حسن حمزه

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته