جمعه 28 دي 1397

Friday 18 January 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/مذاکرات بین ایران، هند و افغانستان برای افزدون الحاقیه به قرارداد بندر چابهار

مذاکرات بین ایران، هند و افغانستان برای افزدون الحاقیه به قرارداد بندر چابهار

 شنبه, 21 بهمن 1396    23:22    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

«اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ فوزیه احسانی» معاون وزارت حمل و نقل افغانستان در کابل اعلام کرد در نشست سه جانبه کابل، تهران و دهلی‌نو به زودی درباره چگونگی تدوین پروتکل‌های الحاقی بندر چابهار بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم از توافقنامه بندر چابهار به خوبی استفاده کنیم، این بندر جایگزین بسیار خوبی برای کالاهای تجاری افغانستان است.

معاون وزارت حمل‌ونقل افغانستان تصریح کرد ششمین دور از نشست دو جانبه بین کمیته حمل و نقل ایران و افغانستان نیز برگزار خواهد شد تا درباره رفع مشکلات تجاری بین دو کشور گفت‌وگوهای بشتری صورت گیرد.

بندر چابهار از پروژه‌های مهم سه جانبه بین افغانستان، هند و ایران محسوب می‌شود و جمهوری اسلامی تسهیلات فراوانی را در اختیار تجار افغانستانی قرار داده است.

پیش از این اعلام شده بود که 165 شرکت افغانستان در منطقه آزاد تجاری چابهار ثبت شده‌اند و بیش از 50 هکتار زمین نیز در اختیار سرمایه گذاران افغانستانی قرار گرفته است.

منبع: مطالعات شبه قاره

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته