جمعه 28 دي 1397

Friday 18 January 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/هند توافق نامه اسلحه با اسرائیل را لغو می کند

هند توافق نامه اسلحه با اسرائیل را لغو می کند

 چهارشنبه, 13 دی 1396    20:37    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصي اينترنشنال-سرويس اقتصاد سياسي بين الملل/ شركت اسلحه سازي اسرائيلي رافال اعلام كرد كه وزارت دفاع هند توافق نامه خريد موشك هاي ضد تانك اسپايك را درست يك هفته پس از سفر بنيامين نتانياهو به دهلي نو را لغو كرده است.
به گزارش اينترنشنال به نقل از الجزيره، رویترز گزارش داد که ارزش اين معامله اسلحه حدود پانصد میلیون دلار بوده است که تقویت روابط اسرائیل و هند را برجسته کرده است.
شرکت اسرائیلی رافال در واکنش به این امر از تصمیم هندوستان ابراز تاسف کرد و گفت ما همچنان متعهد به همکاری با وزارت دفاع هند و استراتژی فعلی خود برای ادامه کار در هند هستيم.
اين شركت همچنين گفت كه بازار هند براي ما مهم است. چرا كه نزديك به دو دهه است كه در زمينه تجهيز هند به سلاح هاي پيشرفته با آنها همكاري داشته ايم.
انتظار می رود بعد از سفر نارندرا مودي در تابستان گذشته به تل آويو، نتانیاهو در روز 14 ژانویه نيز بهمراه رئيس شركت رافال به هند سفر کند.
وي در این سفر دولت اسرائیل را به عنوان دوست واقعی کشور خود توصیف کرد وی همچنین در جریان این سفر گفت که ،احساس مي كند كه در خانه خود حضور دارد.
هند در حال حاضر بزرگترین بازار اسلحه اسرائیل است؛ دهلی نو سالانه یک میلیارد دلار در سال اسلحه از اسرائیل خریداري مي كند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته