پنجشنبه 22 آذر 1397

Thursday 13 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/واکنش چین به ادعای ترامپ

واکنش چین به ادعای ترامپ

 جمعه, 08 دی 1396    16:13    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال-سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ پس از انتقادات ترامپ، چین اعلام کرد که هیچ گونه معامله غیر قانونی با کره شمالی در خصوص فروش نفت انجام نداده است.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، چین روز جمعه پس از آنکه دونالد ترامپ ادعا کرد از اینکه اطلاعاتی کسب کرده که چین نفت را به کره شمالی می رساند خرسند نیست، اعلام کرد که خبرهایی که در این خصوص منتشر شده فاقد اعتبار است، و چین هیچ گونه معامله ی نفتی غیر مشروعی با کره شمالی انجام نداده است.
ترامپ روز گذشته در حساب توییتر خود گفت که دست چین که اجازه ورود و رسیدن نفت به کره شمالی را می دهد، رو شده واین مانع از آن خواهد شد تابه راه حل دوستانه برای حل بحران برنامه هسته ای کره شمالی برسیم.
ترامپ در مصاحبه ای جداگانه با روزنامه نیو یورک تایمز نیز گفت که:« من در چین چانه زدم، زیرا تنها چیزی که برای من مهمتر از تجارت است جنگ است.»
پیشتر روزنامه چسون البو کره جنوبی این هفته به نقل از منابع دولتی کره جنوبی گفت که ماهواره های جاسوسی آمریکا، کشتی های چینی را که از ماه اکتبر در حدود 30 بار نفت را به کشتی های کره شمالی انتقال می دهند، را شناسایی کرده اند.
اما مقامات ایالات متحده جزئیات این گزارش را تأیید نکرده اند.
هوآ چانیونگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به گزارش رسانه های اخیر مبنی بر اینکه یک کشتی چینی مشکوک به انتقال نفت به کشتی کره شمالی در 19 اکتبر مشاهده شده است. گفت: «طرف چینی در این زمینه تحقیقات فوری انجام داده است. و در واقع کشتی مورد اشاره در ماه آگوست به هیچ عنوان ورود و یا خروج آن در بندرهای چین ثبت نشده است».
وی گفت که «از اینکه این کشتی در بندرگاه های کشورهای دیگر بوده یا خیر آگاه نیست اما گزارش رسانه ها در این زمینه عاری از حقیقت است».
وی افزود :«چین همواره از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با کره شمالی پیروی کرده و به تعهدات بین المللی خود همواره پایبند بوده است . ما هرگز اجازه نمی دهیم شرکت های چینی و شهروندان ما این قطعنامه را نقض کنند».
«اگر از طریق تحقیقات این امر تایید شود که نقض قطعنامه شورای امنیت صورت گرفته است، چین به طور جدی با قوانین و مقررات با این گونه اقدامات مقابله خواهد کرد».

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته