شنبه 3 فروردين 1398

Saturday 23 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/توتال: آمریکا تحریم کند قرارداد گازی با ایران را بازبینی خواهیم کرد

توتال: آمریکا تحریم کند قرارداد گازی با ایران را بازبینی خواهیم کرد

 سه شنبه, 23 آبان 1396    23:15    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال- سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ پاتریک پویان، مدیر عامل شرکت توتال در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان گفت اگر ایالات متحده آمریکا تحریم‌‎های تازه‌ای علیه ایران وضع کند این شرکت در قرارداد گازی پارس جنوبی تجدیدنظر خواهد کرد.

آقای پویان با تاکید بر اینکه این شرکت در آمریکا صاحب سرمایه و دارایی است و بتازگی به دارایی‌های خود در این کشور افزوده گفت: «اگر نتوانیم قرارداد را در چارچوب قانونی پیش ببریم و به‌دلیل تغییر قوانین مربوط به تحریمها چنین چیزی امکان پذیر نباشد، باید قرارداد را بازبینی کرد.»

ایران در قالب یک کنسرسیوم سه‌جانبه بزرگترین قرارداد انرژی را پس از برجام و به ارزش تقریبی ۵ میلیارد یورو امضاء کرد. این کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های توتال فرانسه، سی ان پی سی چین و پتروپارس ایران است و هدف از آن توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی عنوان شده است.

پاتریک پویان پس از امضاء قرارداد گازی با ایران همواره تلاش کرده بود تا در قبال تهدیدهای آمریکا مبنی بر تحریم ایران موضعی قاطع اتخاذ کند. در اوایل ماه نوامبر شرکت توتال اعلام کرد علی‌رغم فشارهای آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران بسادگی حاضر به برهم زدن قرارداد گازی خود با تهران نخواهد بود.

تغییر مواضع مدیر عامل شرکت توتال در حالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته از تایید پایبندی ایران به مفاد برجام خودداری کرد. اکنون کنگره آمریکا تا نیمه دسامبر زمان دارد تا درباره بازگرداندن تحریم‌های پیشین علیه ایران تصمیم‌گیری کند.

منبع: یورونیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته