دوشنبه 19 آذر 1397

Monday 10 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/توتال: به سادگی از قرارداد با ایران نمی‌گذریم

توتال: به سادگی از قرارداد با ایران نمی‌گذریم

 یکشنبه, 14 آبان 1396    21:57    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اینترنشنال- سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ شرکت توتال اعلام کرده که علی‌رغم فشارهای آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران حاضر به برهم زدن قرارداد گازی خود با تهران نخواهد بود.

پاتریک پویان، مدیر عامل توتال از تصمیم شرکتش برای یافتن راه حل حقوقی در صورت تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران سخن گفته است. او روز یکشنبه در لندن گفت: «نخست باید ببینیم تصمیم کنگره آمریکا چیست…به سادگی حاضر به رها کردن قرارداد با ایران نخواهیم بود.»

شرکت نفتی توتال قرارد توسعه فاز ۱۱ میدان گاز پارس جنوبی را تیرماه امسال با شرکت ایرانی پتروپارس و شرکت چینی سی ان پی سی امضاء کرد.

شرکت توتال برای بالا بردن قدرت چانه زنی با طرف آمریکایی در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران اقدام به بازگشایی دفتری در واشنگتن کرده است. مدیر عامل شرکت توتال در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت که این شرکت باید این دفتر را خیلی پیش‌تر بازگشایی می‌کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته از تایید پایبندی ایران به مفاد برجام خودداری کرد. اکنون کنگره آمریکا تا نیمه دسامبر زمان دارد تا درباره بازگرداندن تحریم‌های پیشین علیه ایران تصمیم‌گیری کند.

دفتر شرکت توتال در واشنگتن با ۵ کارمند تلاش می‌کند تا با هماهنگی و گفتگو با وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا اطمینان حاصل کند که قراردادهای این شرکت در صورت وضع هرگونه تحریم تازه به قوت خود باقی خواهد ماند.

منبع: یورونیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته