دوشنبه 19 آذر 1397

Monday 10 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/اقتصاد سیاسی بین المللی/رویداد ها/هشدار جدی رییس صندوق بین‌المللی پول درباره تغییرات آب و هوایی

هشدار جدی رییس صندوق بین‌المللی پول درباره تغییرات آب و هوایی

 سه شنبه, 02 آبان 1396    16:24    سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل

اختصاصی اینترنشنال- سرویس اقتصاد سیاسی بین الملل/ کریستین لاگارد، مدیر کل صندوق بین المللی پول، امروز، سه شنبه در افتتاحیه یک کنفرانس سرمایه گذاری در ریاض خواستار افزایش و شدت همکاری در خصوص موضوع تغییرات آب و هوایی شد و هشدار داد که اگر اقداماتی در این سطح انجام نشود جهان «خواهد سوخت».

به گزارش اینترنشنال به نقل از اسکای نیوز عربی، لاگارد در جلسه افتتاحیه این همایش با موضوع «آینده طرح های سرمایه گذاری» در پایتخت عربستان گفت که برابری حقوق بین زن و مرد و بین غنی و فقیر نیز یکی از مسائل کلیدی است که باید به منظور اجتناب از آینده تاریک در باب آن تعامل و اندیشه کرد.

لاگارد گفت: باید تصمیمات مهمی درباره دو موضوع تغییرات اقلیمی و عدالت، گرفته شود.

او ادامه داد: «در طول 50 سال آینده اگر ما چیزی در مورد تغییرات آب و هوایی انجام ندهیم خواهیم سوخت. به موازات، ما باید برای دستیابی به برابری بین زنان و مردان، فقیر و غنی گام هایی برداریم. اگر ما با این دو موضوع کنار نیایم و در خصوص آنها کاری نکنیم، با سناریوی تلخی در آینده مواجه خواهیم شد».

در ماه سپتامبر گذشته گزارشی از موسسه علمی «کلایمت سنترال» منتشر شد که در آن به وضوح نشان می داد که امواج گرما به دلیل تغییرات آب و هوایی در تابستان گذشته در جنوب اروپا شدت گرفته است. در این گزارش همچنین به این نکته کلیدی اشاره. شده که اگر تا سال 2050، جهان در خصوص انتشار گازهای گلخانه ای بیش از حد مجاز در فضا کاری انجام ندهد که از شدت این گازها کاسته شود جنوب اروپا تابستان گرم و حرارتی بی سابقه را تجربه خواهد کرد.

195 کشور جهان در دسامبر 2015در پاریس توافق کردند تا عواملی که تغییرات آب و هوایی را شدت ببخشد، کاهش دهند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته