پنجشنبه 30 آبان 1398

Thursday 21 November 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ /داده پو/قدرت‌های اتمی چند سلاح در اختیار دارند؟

قدرت‌های اتمی چند سلاح در اختیار دارند؟

 پنج شنبه, 02 شهریور 1396    01:09    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال- سرویس قدرت های بزرگ/ بنابر گزارش واشنگتن پست، کره شمالی احتمالا سه برابر بیشتر از آنچه کارشناسان اخیرا تخمین زده اند سلاح هسته ای در اختیار دارد.

این شمارش جدید از طریق گزارشی كه در ژوئیه 2017 توسط آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده انجام گرفته اقتباس شده است.

به گزارش این روزنامه آمریکایی که سند مذکور را به دست آورده است، «در حال حاضر تا 60 سلاح هسته ای در اختیار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، قرار دارد». این تعداد اختلاف قابل توجهی در مقایسه با 10 تا 20 سلاحی که موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم در ماه ژوئیه تخمین زد دارد.

گزارش محرمانه جداگانه ای که واشنگتن پست به دست آورده است هم نشان می دهد که این دولت منزوی - که اکنون با تحریم های 1 میلیارد دلاری كه توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شده مواجه شده است- کلاهک های هسته ای خود را كوچك كرده تا روی موشک های بالستیک بین قاره ای آن سوار شوند. در همین حال، آزمایش های اخیر کره شمالی نشان می دهد که این موشک ها قادر خواهند بود تا به نیویورک و واشنگتن دی سی برسند.

این خبر در میانه تنش در روابط بین ابر قدرت های هسته ای آمریکا و روسیه که به دلیل اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه روسیه در انتخابات آن مداخله کرده و در استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه دخیل است، منتشر شده است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ همچنین یک برنامه 1 تریلیون دلاری را برای نوسازی برنامه هسته ای ایالات متحده به ارث برده است و روسیه هم بودجه خود جهت انجام اقدامی مشابه برای زرادخانه اش را افزایش داده است.

نقشه ای که در زیر می بینید دقیق ترین براوردها درباره این که کدام کشورها چه تعداد سلاح هسته ای در اختیار دارند را نشان می دهد.

c1 TtZOP7He zNjjcXImIadhuOVlpxHWZq5HmIW5wwM

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته