يكشنبه 27 مرداد 1398

Sunday 18 August 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ /آماده باش کامل ارتش چین

آماده باش کامل ارتش چین

  • شی جین پینگ، در نشست کاری کمیسیون مرکزی نظامی چین درپکن با اشاره به شرایط خاص این کشور به ارتش دستور داد، برای مبارزه و جنگ آماده شوند. زیرا چین با خطرات و چالش های بی‌سابقه‌ای مواجه است. افزایش روند استقلال طلبی در تایوان که از سوی آمریکا و بریتانیا حمایت می شود و در همان حال افزایش حضور نظامی آمریکا در دریای چین جنوبی و دریای چین شرقی در کنار افزایش تهدیدات آمریکا ضد کره شمالی از سوی آمریکا و رویکرد نظامی ژاپن از جمله مهمترین چالش‌های امنیتی بالفعل و بالقوه چین هستند و...

    Submit to FacebookSubmit to Twitter

نویسنده :  دوشنبه, 17 دی 1397    13:56    سرویس قدرت های بزرگ

نویسنده: مجيد وقاری
اینترنشنال_سرویس آسیا/ شی جین پینگ، در نشست کاری کمیسیون مرکزی نظامی چین درپکن با اشاره به شرایط خاص این کشور به ارتش دستور داد، برای مبارزه و جنگ آماده شوند، زیرا چین با خطرات و چالش های بی‌سابقه‌ای مواجه است.

وی ضمن آنکه خواستار ارتقاء توانایی فرماندهی عملیات مشترک، ارتقای نیروهای رزمی جدید و ارتقاء آموزش نظامی برای پاسخ سریع و موثر به موارد احتمالی شد نخستین فرمان نظامی سال 2019 ارتش را نیز امضا کرد که بر اساس آن، نیروهای نظامی چین در سال جاری تمرینات نظامی پیشرفته را آموزش خواهند دید.

اگر چه دولت چین در راستای افزایش رشد اقتصادی همچنان سیاست صبر و حوصله و تاکید بر آرامش و ثبات را پی گیری می کند اما به نظر می رسد چالش‌های فراروی این کشور همچنان رو به افزایش است که باعث شده این کشور به سمت تقویت قدرت نظامی حرکت کند.

ژو کیان، (Zhou Qian) رئیس شرکت صنایع هوایی چین درباره تقویت قدرت هوایی ارتش این کشور می گوید: «چین برای افزودن هزار هواپیمای جدید به ناوگان هوایی ارتش «برگرفته از تجربیات آمریکا و روسیه» تلاش می کند و عمدتا بر صنایع داخلی متکی است است. پکن می‌خواهد توان ناوگان هوایی خود را به اندازه این دو کشور تقویت کند.»

به همین دلیل شی جین پینگ رئیس جمهوری چین با دستور آماده باش به ارتش این کشور درصدد است نشان دهد در حالی که دولت پکن تمام تلاشش پرهیز از درگیری و خشونت است اما این آمادگی را دارد تا با هر گونه تهدیدات امنیتی مقابله کند.

افزایش روند استقلال طلبی در تایوان که از سوی آمریکا و بریتانیا حمایت می شود و در همان حال افزایش حضور نظامی آمریکا در دریای چین جنوبی و دریای چین شرقی در کنار افزایش تهدیدات آمریکا ضد کره شمالی از سوی آمریکا و رویکرد نظامی ژاپن از جمله مهمترین چالش‌های امنیتی بالفعل و بالقوه چین هستند.

اگر چه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در مورد سیاستهای اعمال فشار کاخ سفید بر پکن نرمش نشان داد اما دولت چین همچنان سیاستهای واشنگتن را مهار این کشور از طریق محاصره دریایی و محدود کردن در مرزهایش می داند که شامل مرزهای چین با هندوستان نیز می شود.

در این حال، دستور رئیس جمهوری چین برای آموزش‌های جدید ارتش این کشور تاکید بر تقویت و مدرن شدن نظامیان چین است که از زمان جیانگ زمین رئیس جمهوری اسبق چین آغاز و شی جین پینگ رئیس جمهوری این کشور درصدد است با جدیت بیشتری آنرا دنبال نماید.

واسیلی کاشین کارشناس نظامی روسیه در تحلیلی از شرایط نظامی چین که خبرگزاری اسپوتنیک آنرا منتشر کرده است می گوید: «مدرنیزه کردن و حمایت لجستیکی بخش مهمی از اصلاحات نظامی در چین است که شی جین پینگ رئیس جمهوری این کشور آنرا دنبال می کند .»

در هر حال، دولت پکن به این نتیجه رسیده است که نیروی انسانی در کنار تجهیز آنان به روشها و تجهیزات مدرن نظامی کارایی لازم را خواهد داشت.

به همین دلیل شی جین پینگ خواهان آموزش‌های مدرن ارتش چین شده است .

استقرار ادوات نظامی جدید و پیشرفته آمریکا در کره جنوبی و ژاپن بیش از پیش چین را نگران تهدیدات امنیتی خود از سوی آمریکا و متحدین منطقه ایش می کند.

به همین دلیل رئیس جمهوری چین ترجیح می دهد ارتش این کشور را در مرحله آماده باش کامل قرار دهد.
منبع: پارس تودی

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته