پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398

Thursday 25 April 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ /مقبولیت ترامپ: محافظه کاری رو به صعود در آمریکا

مقبولیت ترامپ: محافظه کاری رو به صعود در آمریکا

  • در دو هفته اخیر فاصله جمهوریخواهان با دموکرات ها در نظرسنجی های عمومی در ارتباط با انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر کاهش یافته و از فاصله 13 درصدی به فاصله 7 درصدی رسیده است. پیروزی احتمالی جمهوریخواهان در نوامبر 2018 ، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر 2020 را مسجل خواهد کرد مگر این که در این فاصله ، اتفاق غیرقابل پیش بینی در داخل یا خارج از ایالات متحده امریکا رخ دهد .

    Submit to FacebookSubmit to Twitter

نویسنده :  پنج شنبه, 07 تیر 1397    09:35    سرویس قدرت های بزرگ

نویسنده: امیر علی ابوالفتح
اینترنشنال_سرویس قدرتهای بزرگ/ در دو هفته اخیر فاصله جمهوریخواهان با دموکرات ها در نظرسنجی های عمومی در ارتباط با انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر کاهش یافته و از فاصله 13 درصدی به فاصله 7 درصدی رسیده است.

دلایل :
1 – عملکرد ترامپ : موفقیت در تصویب و اجرای قانون کاهش مالیات ها ، سرسختی در مواجه با پدیده نگران کننده رشد مهاجرت های غیر قانونی ، عزم راسخ در برخورد با نظام تجارت ناعادلانه در قالب سیاست های تعرفه ای و نهایتا ، جدیت در بر هم زدن نظام مبتنی بر چند جانبه گرایی بین المللی بر مقبولیت دونالد ترامپ نزد رای دهندگان محافظه کار و گروه های اجتماعی ناراضی از وضع موجود در امریکا افزوده است .

2 – ضدیت با سیستم : دونالد ترامپ با وجود نشستن بر کرسی ریاست جمهوری ، همچنان رویکرد انتقادی خود به نارسایی ها و مشکلات سیستمی وساختاری در امریکا را حفظ کرده و همزمان ، نقش رهبر اپوزیسیون تشکیلات سیاسی موسوم به " دولت پنهان " را بازی می کند . این رفتار، امید به تغییرات را در دل نیروهای اجتماعی ناراضی زنده نگه می دارد ؛ آن هم در حالی که دموکرات ها نتوانسته اند با وجود در کنترل نداشتن کاخ سفید و کنگره ، نقش ایوزیسیون دولت بازی کنند.

3 – تفاوت لیبرال ها و محافظه کاران : در ایالات متحده ، لیبرال ها کم شمار اما پرسروصدا و محافظه کاران پرشمار و کم سروصدا هستند . از این رو ، اعتراضات پرسروصدای لیبرال ها علیه اقدامات فردی و تصمیمات جمعی دولت محافظه کار دونالت ترامپ نباید به منزله رویگردانی عموم رای دهندگان از برنامه های انتخاباتی جمهوریخواهان قلمداد شود .

نتیجه :
1- به نظر می رسد جنبش ملی گرایی نوع ترامپیستی در ایالات متحده زمینه را برای باطل کردن یک سنت دیرینه سیاسی دیگر مهیا می کند ؛ سنتی که در آن ، حزب برنده انتخابات ریاست جمهوری عموما حزب بازنده در نخستین انتخابات میاندوره ای کنگره بوده است .

2 - پیروزی احتمالی جمهوریخواهان در نوامبر 2018 ، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر 2020 را مسجل خواهد کرد مگر این که در این فاصله ، اتفاق غیرقابل پیش بینی در داخل یا خارج از ایالات متحده امریکا رخ دهد .

منبع: USA Study

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته