يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/اطلاعات تازه از ارتباط وکیل شخصی ترامپ با روس‌ها

اطلاعات تازه از ارتباط وکیل شخصی ترامپ با روس‌ها

 چهارشنبه, 12 مهر 1396    00:10    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت‌های بزرگ/ روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی نوشت که دستیاران و همکاران رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، اسناد جدیدی را در خصوص ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه را که از قبل وجود آنها پنهان مانده بود را به بازرسان فدرال تحویل داده‌اند.

به گزارش اینترنشنال به نقل از وب گاه العربی الجدید، در یک مورد از این اسناد جدید، وکیل شخصی دونالد ترامپ دعوت نامه‌ای رسمی را از طریق ایمیل در چند هفته قبل از برگزاری کنگره ملی حزب جمهوری خواه، برای شرکت در یک همایش اقتصادی در روسیه، که قرار بود رهبران ارشد مالی و دولت روس، از جمله ولادیمیر پوتین رییس جمهور حضور پیدا کند، دریافت کرده است.

در مورد دیگر، وکیل ترامپ، مایکل کوهن، در اواخر سال 2015 برای یک پروژه مسکونی در مسکو از یک شرکتی که توسط یک میلیاردر که برای مجلس روسیه کار می‌کرد، پیشنهاد دریافت کرده بوده است.

کوهن حاضر به شرکت در کنفرانس اقتصادی نبود و گفته بود که با نزدیک شدن کنفرانس حزب، دشوار است که بتواند در آن کنفراس حضور پیدا کند. پروژه مسکونی در مسکو نیز رد شد.

با این حال، این اطلاعات در دسترس کنگره قرار داده شده است و همچنین به بازرس خصوصی رابرت مولر، که مسئول در بررسی همدستی کمپین ترامپ با مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است ارائه شده است.

اگر چه شواهدی در خصوص این که این تماس‌ها منجر به همکاری بیشتر شود، وجود ندارد اما این مکاتبات نشان می‌دهد که دایره ارتباط نزدیکان ترامپ برای دریافت تماس از روس‌ها در طول انتخابات ریاست جمهوری ادامه داشته است.

همچنین پس از ویکی لیکس شروع به انتشار ایمیل‌هایی از کمیته ملی دموکراتیک کرد که احتمال می‌رود از طریق مسکو هک شده است، دونالد ترامپ چندین بار گفته است که او هیچ ارتباطی با روسیه ندارد. در ژوئیه 2016، او گفت: "من در روسیه هیچ سرمایه گذاری نکرده‌ام."

اما این پیام‌ها نشان می‌دهد که کمپین ترامپ در مسائل سیاسی و تجاری با مسکو تماس داشته است.

این اسناد همچنین فعالیت‌های تجاری شرکت‌های ترامپ در روسیه را نیز تأیید می‌کند.

کوهن در روز دوشنبه اعلام کرد که در کنفرانس اقتصادی شرکت نکرده است. او گفت: «من این دعوت را قبول نکردم. من هرگز به روسیه نرفته‌ام». او گفت با مقامات همکاری خواهد کرد.

آنن گارتن، مشاور عمومی مجموعه ترامپ در بیانیه‌ای، گفت: این پیشنهاد فاش شده جدید مسکو باید در متن و زمان خودش درک شود.

وی افزود: شرکت ترامپ به عنوان یک نام تجاری بین المللی عجیب نیست که پیشنهادات برای پروژه‌های بالقوه املاک و مستغلات را از سراسر جهان دریافت کند، اما فقط درصد کمی از این پروژه‌ها پیگیری می‌شود.

پست الکترونیکی کنفرانس اقتصادی که در ماه ژوئن 2016 برای کوهن آمده از طرف فیلیکس ساتر یکی از معروف توسعه دهنده‌های املاک و مستغلات ارسال شده بود.

بنابر گفته افراد مطلع از متن ایمیل‌ها، ساتر کوهن را برای شرکت در این کنفراس اقتصادی در سنت پترزبورگ تشویق کرده بود و به کوهن گفته بود حتی می‌تواند او را به دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، رهبران مالی ارشد، و شاید خود پوتین نیز معرفی کند.

پیش‌تر نیز سارتر به کوهن گفته بود که دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین هم می‌تواند به بحث و گفتگو کمک کند.

مجمع سنت پترزبورگ یک کنفرانس اقتصادی است که سالانه تحت نظارت پوتین برگزار می‌شود.

جایی که بازرگانان و چهره‌های اقتصادی از روسیه و کشورهای دیگر برای برگزاری گفتگوهای سطح بالا، مانند کنفرانس تجاری بین المللی در داووس سوئیس، و در عین حال برای بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری روسیه، گرد هم می‌آیند.

پس از بحران روسیه و اوکراین، دولت اوباما در سال 2014 از شرکت‌های آمریکایی خواست تا این رویداد را تحریم کنند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته