سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/آمریکا به دنبال ایجاد دولت کردی در شمال سوریه

آمریکا به دنبال ایجاد دولت کردی در شمال سوریه

 پنج شنبه, 19 مرداد 1396    01:23    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال- سرویس قدرت‌های بزرگ/ روزنامۀ ینی شفق ادعا کرد آمریکا به حزب کردی سوریه (PYD) قول داده است تا شش ماه دیگر دولت کردی مستقل در شمال سوریه تأسیس خواهد کرد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از کردپرس، ینی شفق مدعی شد نمایندگان وزارت دفاع و وزارت خارجۀ ایالات متحده در دیدار با مقامات نظامی و رهبران مدنی فدراسیون شمال سوریه در شهر عین عیسی به آنها قول داده اند در مدت شش ماه یک دولت کردی در شمال سوریه تأسیس کنند.

این در حالی است که مقامات کرد سوری، از جمله صالح مسلم رئیس مشترک PYD، همواره اعلام کرده اند در پی تأسیس دولت کردی نبوده و هدف آنها تنها به رسمیت شناختن نظام فدرال دموکراتیک شمال سوریه است که شامل همۀ اقوام و ادیان است. اما ینی شفق تأسیس «دولت کردی مستقل» را موضوع نشست مذکور عنوان کرده است.

به گزارش ینی شفق، هیأت آمریکایی قول داده است در مدت شش ماه دولتی قانونی و دارای مشروعیت بین المللی با محوریت PYD تأسیس می کند و از مقامات الین حزب خواسته است مقدمات برگزاری انتخابات در مناطق تحت کنترل خود را فراهم کنند. آنها گفته اند پس از برگزاری همه پرسی در ژانویۀ 2018 دولت PYD در شمال سوریه تأسیس خواهد شد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته