سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/لاوروف :ایالات متحده آماده ادامه گفتگوها است

لاوروف :ایالات متحده آماده ادامه گفتگوها است

 یکشنبه, 15 مرداد 1396    22:34    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه گفت، وی معتقد است که همکاران او در ایالات متحده آماده ادامه گفتگو با مسکو در مورد مسائل پیچیده، علی رغم تنش های دو جانبه هستند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز،لاوروف، وزیر امور خارجه آمریکا كه با رکس تیلرسون، در حاشیه نشست بین المللی در مانیل ملاقت كرد، گفت نخستین چیزی که تیلرسون از او پرسید، درباره تلافی روسیه در خصوص تحریم های جدید ایالات متحده علیه مسکو بود.
لاوروف گفت: "او در ابتدا علاقه مند بود ... در خصوص جزئیات مربوط به تصمیماتی که ما در پاسخ به قانون تحریم های ضد روسیه اعمال کردیم."
این نخستین دیدار آنها بعد از آنكه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، لایحه تحریم ها،علیه روسیه را امضاء نمود بود .به گفته روسیه، این یک جنگ تجاری تمام عیار بود و امید به پیوندهای بهتر پایان یافت.
لاوروف گفت ما توضیحی را ارائه دادیم " با اشاره به تصمیم روسیه برای مصادره یک مجتمع تابستانی در مسکو که سفارت آمریکا آن را اجاره کرده است، و دستور مسكو مبنی بر كاهش مأموران دیپلماتیک ایالات متحده را در روسیه .

لاوروف مذاکرات خود با تیلرسون را طولانی توصیف کرد و گفت که آنها موضوعات متنوعی از موضوع هسته ای در شبه جزیره کره تا برنامه های هماهنگی بین روسیه و ایالات متحده برای مقاومت در برابر حملات را بررسی كردند.
لاروف گفت: "ما آمادگی همکاران ایالات متحده برای ادامه گفتگو را احساس کردیم. من فکر می کنم که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد، "
همچنین دو طرف موافقت کردند که سرگئی ریابكوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و توماس شانون معاون وزیر امور خارجه آمریكا، همچنان موضوعات پیچیده را در دستور کار دو جانبه خود ادامه خواهند داد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته