سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/مسكو: تحریم های جدید آمریكا اعلان یك جنگ تجاری است

مسكو: تحریم های جدید آمریكا اعلان یك جنگ تجاری است

 پنج شنبه, 12 مرداد 1396    01:42    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز چهارشنبه به طور قانونی تحریم های جدید علیه روسیه را امضا کرد، یک حرکت که مسکو می گوید به یک جنگ تجاری تمام عیار و پایان دادن به امید به برقراری ارتباط بهتر با دولت ترامپ تبدیل شده است.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، کنگره این قانون را هفته گذشته تصویب کرد كه با اقدامات رییس جمهور جمهوریخواه برای بهبود روابط با مسکو در تضاد است.
در حالی که ترامپ این لایحه را امضا کرد، او ازآن به عنوان نقض قدرت خود در شکل دادن به سیاست خارجی انتقاد کرد و گفت که كنگره می تواند "معاملات به مراتب بهتر " با دولت ها داشته باشد.
دیمیتری مدودف، تحریم ها را معادل "یک جنگ تجاری تمام عیار" خواند وی در یک پست فیس بوک افزود كه که دولت ترامپ "ضعف مطلق" را نشان داده است.
او می نویسد: "امیدواریم که روابط ما با دولت جدید آمریکا بهبود یابد."
با این وجود نگرانی ترامپ در مورد این تحریمها که بر ایران و کره شمالی نیز تأثیر میگذارد، این مسئله را مطرح میکند که چگونه ترامپ اقدام به اجرای با شدت آنها و پیگیری اقدامات علیه روسیه می کند.
ترامپ در پیامی به قانونگذاران گفت: "در حالیکه من از اقدامات سختگیرانه برای مجازات و رفتارهای تهاجمی و بی ثبات کننده ایران، کره شمالی و روسیه حمایت می کنم، این قانون به طور قابل توجهی ناقص است."
قانون جدید اجازه می دهد تا کنگره هر گونه تلاش های ترامپ برای كاهش تحریم ها بر روسیه را متوقف كند.
ترامپ در بیانیه ای جداگانه اظهار داشت که هر چند با مشكلات زیادی مواجه خواهد شد اما معیار در امضا این قانون "حفظ وحدت ملی" بود.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته