سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/تیلرسون: بحث درمورد ایران باتوافق هسته ای آغاز و ختم نمی شود

تیلرسون: بحث درمورد ایران باتوافق هسته ای آغاز و ختم نمی شود

 پنج شنبه, 12 مرداد 1396    01:05    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ ركس تیلرسون در كنفراس خبری گفت كه :بحث درمورد ایران با برجام، توافق هسته ای، آغاز و ختم نمی شود .
به گزارش اینترنشنال به نقل از وزارت امور خارجه آمریكا تیلرسون در خصوص ایران و توافق هسته گفت كه : بحث درمورد ایران با برجام، توافق هسته ای، آغاز و ختم نمی شود و من فکر می کنم اگر تنها یک چیز باشد که من امیدوارم بتوانم کمک کنم تا مردم متوجه شوند این است که این توافق تنها به بخش کوچکی از تهدیدات ایران پرداخت و آن هم برنامه هسته ای آنها بود.
تیلرسون افزود: و یکی از نتایج تاسف انگیز تلاشهای سخت برای رسیدن به آن توافق این بود که این توافق تقریبا با نادیده گرفتن همه فعالیت های مخرب دیگر ایران در منطقه انجام شد، چه برنامه فعال موشک بالیستیکی آنها باشد، صدور تروریسم توسط آنها، صدور بی ثباتی به یمن، و یا صادر کردن پیکارجویان خارجی به عراق و سوریه. بنابراین در زمانی که این توافق در حال شکل گیری بود [رویکرد این بود که] ما با چشم بند زدن سایر مسائل را نادیده گرفتیم.
وی گفت: ما به صحنه آمدیم و گفتیم «این توافق به بسیاری از مشکلاتی که ما با ایران داریم رسیدگی نمی کند،» بنابراین من نمی خواهم تصور مردم اینگونه باشد که برجام تعیین کننده رابطه یا سیاست ما در قبال ایران است.
وی در ادامه درباره بحران سوریه گفت: و نظر ما همچنان این است که رژیم اسد در حکومت آینده سوریه نقشی نداشته باشد.

شرط دوم ما درمورد نفوذ نظامی ایران است، حضور مستقیم نظامیان ایران در سوریه، آنها باید این کشور را ترک کنند و به خانه شان بازگردند، چه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب یا شبه نظامیان استخدام شده، یا پیکارجویان خارجی که ایران آنها را در این نبرد به سوریه آورده است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته