سه شنبه 26 تير 1397

Tuesday 17 July 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/پیام های متناقض امریکا به روسیه

پیام های متناقض امریکا به روسیه

 چهارشنبه, 11 مرداد 1396    13:32    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تحریم های شدید و جدید کنگره در مورد روسیه، را دریافت نمود.دیپلمات عالی ایالات متحده روز سه شنبه، در مقایسه با معاون رئیس جمهور مایک پنس، گفت که این لایحه نشان می دهد که ترامپ و کنگره با "یک صدای متحد" صحبت می کنند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، کنگره ایالات متحده هفته گذشته، تحریم ها شدید و جدیدی را برای مجازات دولت روسیه در زمینه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016، انضمام شبه جزیره کریمه ونقض سایر هنجارهای بین المللی را به رأی گذاشت.
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، به خبرنگاران گفت که او و ترامپ باور ندارند که تحریم های جدید "به تلاش های ما" در مورد دیپلماسی با روسیه کمک خواهد کرد.
ترامپ مشخص کرده است که او می خواهد روابط خود را با روسیه بهبود بخشد. اما این تمایل زمانی كه یافته های سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده را نشان داد به یأس تبدیل شد. نمایندگان کنگره ایالات متحده و یک مشاور ویژه در حال بررسی این موضوع هستند. مسکو هر گونه مداخله را رد می کند و ترامپ هر نوع همكاری مسكو را با كمپین انتخاباتی خود را انکار می کند.
تیلرسون، که در زمان سمت خود به عنوان مدیر اجرایی شرکت Exxon Mobil با روسیه مشغول فعالیت تجاری بود، بارها اعلام کرده است که دو قدرت عمده هسته ای در جهان نمی توانند چنین روابط بدی داشته باشند.
تیلرسون گفت: "اقدام کنگره برای اعمال این تحریم ها و نحوه انجام آنها، نه رئیس جمهور و نه من، در مورد آن بسیار خوشحال نیستیم." "این واضح است که ما فکر نمیکنیم که این برای تلاشهایمان مفید باشد، اما این تصمیم آنها است و گرفته شد، آنها آن را به روش بسیار قریب الوقوع انجام دادند. من فکر می کنم رئیس جمهور این را قبول کند."
تیلرسون تكمی مكث كرد و گفت که قطعا ترامپ این تحریم ها را امضا خواهد کرد و گفت که «همه دلایل موجود نشان می دهد که او این لایحه را امضا می کند.»
معاون رئیس جمهور مایک پنس، در یک کنفرانس مطبوعاتی در گرجستان با نخست وزیر جورجی کرویکاشویلی، به صراحت گفت که "رئیس جمهور ترامپ بلافاصله لایحه تحریم روسیه را امضا خواهد کرد."
پنس اذعان کرد که دولت به نسخه های پیشین این لایحه تحریم ها اعتراض کرد؛ زیرا انعطاف پذیری کافی را در اختیار دولت قرار نداده است، اما در نسخه های بعدی "به طور قابل توجهی بهبود یافت".
پنس گفت: "و اجازه دهید بگویم که در امضای این تحریم، رئیس جمهور ما و کنگره ما با یک صدای متحد صحبت می کنند."
سخنگوی کاخ سفید، سارا سندرز روز سه شنبه اعلام کرد که لایحه تحریم ها مورد بررسی قرار گرفته و امضا می شود.
ساندرز در این نشست خبری گفت: "هیچ چیز رئیس جمهور را از این امر برنگردانده است. ترامپ تا اوت 9 برای امضای این لایحه، یا حق وتوی آن زمان دارد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در پاسخ به این تحریم ها گفت که ایالات متحده باید 755 نفراز مأموران دیپلماتیک خودر روسیه، را کاهش دهد. روسیه همچنین دو املاک در نزدیکی مسکو را که توسط دیپلمات های آمریکایی استفاده می شود، را مصادره نمود.
تیلرسون گفت که احتمالا پوتین معتقد است که واکنش وی یک اقدام مشابه برای پاسخ به اقدامات واشنگتن است که دو ساختمان متعلق به سفارت خانه روس در ایالات متحده را مصادره و 35 دیپلمات را در ماه دسامبر گذشته اخراج کرده است.
او گفت: "البته زندگی ما دشوارتر می شود."
تیلرسون گفت که او و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه جلسات نشست های آینده سازمان همكاری جنوب شرقی آسیا در مانیل ملاقات خواهند کرد.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته