يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/هشدار اتحادیه اروپا به ایالات متحده درباره تحریم های جدید روسیه

هشدار اتحادیه اروپا به ایالات متحده درباره تحریم های جدید روسیه

 یکشنبه, 01 مرداد 1396    12:00    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ اتحادیه اروپا ضمن هشدار به آمریکا پیرامون پیامدهای ناخواسته تحریم روسیه، خواستار هماهنگی با گروه هفت در این خصوص شد.
اتحادیه اروپا درخصوص اقدامات کنگره آمریکا در پیشبرد قانون تحریم روسیه، ضمن هشدار پیرامون پیامدهای ناخواسته این تحریم ها به واشنگتن، خواستار هماهنگی با هم پیمانان گروه هفت شد.
در پی عزم کنگره آمریکا برای تصویب سریعتر تحریم های روسیه، کمیسیون اروپا در بیانیه ای از پیامدهای ناخواسته آن بر یکپارچگی گروه هفت و منافع اقتصادی و امنیت انرژی اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرد.
کمیسیون اروپا همچنین درخصوص تاثیر گسترده این تحریم ها و بی توجهی آن به تلاش اروپا برای تنوع بخشی به منابع انرژی این اتحادیه هشدار داد.
در این بیانیه همچنین با تاکید بر لزوم هماهنگی میان شرکای اقتصادی، تحریم های یک سویه عامل تضعیف تلاش های مشترک توصیف شده است.
کمیسیون اروپا در پایان، کنگره آمریکا و مقام های این کشور را به اقدام هماهنگ با شرکای خود، از جمله اتحادیه اروپا، دعوت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه اعلام کردند که درخصوص قانون تحریم روسیه و ایران به اجماع رسیده اند و تلاش دارند نسخه جدید این قانون را که تحریم های کره شمالی نیز به آن افزوده خواهد شد تا پایان تابستان به تصویب برسانند.
خط لوله نورد استریم 2 که برای انتقال گاز به آن سوی بالتیک از سوی شرکت گازپروم روسیه ساخته می شود، یکی از اهداف تحریم های آمریکا علیه روسیه است.
شرکت های آلمانی نفت و گاز «وینترشل» و تجارت انرژی «یونیپر»، شرکت انگلیسی-هلندی «رویال داچ شل»، و شرکت های «او.ام.وی» و «انجی» از اتریش و فرانسه در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.
اتحادیه اروپا نگران است که قانون جدید تحریم روسیه راه را برای تنبیه این شرکت های اروپایی هموار کند.
منبع: ایرنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته