يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/احتمال اخراج 30 دیپلمات آمریكایی از روسیه

احتمال اخراج 30 دیپلمات آمریكایی از روسیه

 سه شنبه, 20 تیر 1396    16:34    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ بعد از بی نتیجه بودن مذاکرات روسای جمهوری روسیه و آمریکا، مسکو ممکن است بعنوان مقابله به مثل، ۳۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج کند.
روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو امروز به نقل از منابع خبری خود در وزارت امور خارجه روسیه نوشت: این احتمال وجود دارد که مسکو حدود 30 دیپلمات آمریکایی را اخراج نموده و چند ملک متعلق به آمریکا در خاک روسیه را نیز مصادره کند.
این تصمیم طرف روسی مربوط به عدم توافق واشنگتن برای بازگرداندن دو ساختمان متعلق به سفارت روسیه در خاک ایالات متحده است که در ماه دسامبر سال گذشته توقیف شده اند، می شود. این مشکل در جریان مذاکرات روسای جمهوری روسیه و آمریکا در هامبورگ نیز حل و فصل نشد.
به نوشته این روزنامه، بعد از مذاکرات "ولادیمیر پوتین" و "دونالد ترامپ" در حاشیه نشست سران گروه «جی-20» که این موضوع نیز طی آن مطرح شد، مشخص گردید که طرف آمریکایی هیچ تصمیمی برای حل و فصل این مشکل در روابط دوجانبه ندارد.
به گفته یک دیپلمات روس، در چنین شرایطی روسیه نیز مجبور است در پاسخ متقابل به اقدام واشنگتن در اخراج 30 دیپلمات روسی از آمریکا و مصادره مایملک روسیه در اواخر سال 2016 به دستور دولت "باراک اوباما" همین تعداد از دیپلماتهای آمریکایی مشغول به فعالیت در روسیه را مورد تحریم قرار داده و از کشور اخراج نماید و چند ساختمان متعلق به آمریکا در خاک روسیه را مصادره کند. این در حالی است که مقامات مسکو پیش از این با امید به حل و فصل این مشکل با تغییر دولت آمریکا، در آن زمان تصمیم گرفته بود تا با این اقدام واشنگتن مقابله به مثل نکند.
یک مقام آشنا به اوضاع به «ایزوستیا» گفته است: «اگر توافقی در این رابطه در جریان مذاکرات هفته آینده "سرگئی ریابکوف" و "توماس شنون" معاونین وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در سنت پترزبورگ حاصل نشود، مسکو مجبور خواهد شد دست به چنین اقدامی بزند.»
این درحالی است که ولادیمیر پوتین در اواخر سال 2016 که این حادثه رخ داد، از پاسخ متقابل در این رابطه خودداری نمود و انتظار داشت که بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، این مشکل حل خواهد شد.
منبع: الوقت

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته