پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/موافقت تردیدآمیز واشنگتن با میانجیگری چین بین پاکستان و افغانستان

موافقت تردیدآمیز واشنگتن با میانجیگری چین بین پاکستان و افغانستان

 شنبه, 10 تیر 1396    09:31    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ ایالات متحده محتاطانه از دیپلماسی چینی برای کاهش تنش بین اسلام آباد و کابل استقبال کرد و از دولت های منطقه خواست تا نقش "مثبت" در ایجاد ثبات در افغانستان را بازی کنند.
به گزارش اینترنشنال به نقل از «دنیوز»، یك مقام وزارت امور خارجه آمریكا در مصاحبه با د نیوز در مورد دیدار اخیر وزیر خارجه چین از افغانستان و پاكستان گفت كه منافع مشترك چین و آمریكا برای استقرار افغانستان است.
وزارت امور خارجه گفت که ما با تمام دولت های منطقه ای از جمله چین همکاری می کنیم تا شاهد امنیت بیشتر و پایدار از نظر سیاسی و اقتصادی باشیم.


مقامات چینی سفر هفته گذشته وانگ ای را مثبت توصیف كردند، زیرا پاکستان و افغانستان حسن نیت خود را برای حل اختلافات فی مابین را در در یک قدم بزرگ برای بهبود روابط نشان دادند.
اخیرا، افغانستان و پاکستان یکدیگر را به حمایت از گروه های مسلح كه با نامنی در نزدیكی مرزهای طرفین مبادرت می نمایند را متهم كردند و اختلاف های دو طرف شدت گرفته بود به نحوی که فرستاده های هر دو کشور در اوایل ماه جاری در واشنگتن تبادل پرتنشی از اتهامات علیه یكدیگر داشتند.
وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت، "ایالات متحده همه شرکای منطقه ای را تشویق می کند تا از طریق تعامل و حمایت از دولت افغانستان نقش مثبتی را ایفا کند."


ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی استراتژی جنگ افغانستان است و مقامات پنتاگون اشاره کرده اند که نیروهای آمریکایی مایل به فرستادن 5000نیروی اضافی به افغانستان برای پایان دادن به آشفتگی در جنگ علیه طالبان هستند.
در پاسخ به سوالی در خصوص نقش میانجی گری ایالات متحده بین پاکستان و افغانستان، مقام وزارت امور خارجه خواستار گفتگو عملی میان دو همسایه شد.
ایالات متحده به طور مداوم گفت و گو عملی میان پاکستان و افغانستان را تشویق می کند تا اختلافات دوجانبه خود را حل و فصل نمایند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ژنگ شوانگ، هفته گذشته در پکن گفت که دیدار وانگ یی در روزهای 24 تا 25 ژوئن به منظور انجام دیپلماسی بر اساس درخواست طرف های افغانی و پاکستان صورت گرفته است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته