يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/دیپلمات روس: مکانیسم تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی است

دیپلمات روس: مکانیسم تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی است

 یکشنبه, 14 خرداد 1396    03:31    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تصریح کرد که آمریکا باید در خصوص تحریم سه شرکت و یک شهروند روس به دلیل آنچه که حمایت از کره شمالی خواندند، توضیح دهد.
«ولادیمیر سافرونکوف» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از واشنگتن خواست تا درباره اقدام خود در تحریم سه شرکت و یک فرد روس به دلیل آنچه که ارتباط با کره شمالی خوانده شده، توضیح ارائه دهد.
وی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت: «ما خواستار آن هستیم تا توضیحات طرف آمریکایی را درباره اقدام اول ژوئن آنها در گسترش تحریم‌های واشنگتن علیه کره شمالی که سه شرکت روس و یکی از شهروندان ما را تحت تأثیر قرار داده است، بشنویم».
بنا به گزارش خبرگزاری تاس، این دیپلمات روس در ادامه افزود: «این اقدام تعجب‌برانگیز و بسیار تأسف‌بار بود. ما به طور مداوم تأکید کرده‌ایم که مکانیسم تحریم‌های یکجانبه از نقطه نظر قانون بین‌الملل غیرقانونی است».
واشنگتن روز پنجشنبه هفته گذشته، تحریم‌های خود علیه کره شمالی را افزایش داد و سه شرکت روس و یکی از شهروندان این کشور را به واسطه آنچه که حمایت از برنامه های تسلیحاتی کره شمالی خواندند، در لیست سیاه آمریکا قرار دادند.
آنهایی که به لیست سیاه آمریکا افزوده شدند، دارایی‌هایشان در خاک آمریکا مسدود می‌شود و با ممنوعیت سفر به آمریکا روبرو هستند. شرکت‌ها و اتباع آمریکا نیز از انجام هرگونه معامله با این شرکت‌ها و شهروند روس منع شده‌اند.
منبع:فارس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته