يكشنبه 2 ارديبهشت 1397

Sunday 22 April 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/دردیدار خصوصی لاوروف و ترامپ چه گذشت؟

دردیدار خصوصی لاوروف و ترامپ چه گذشت؟

 پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396    12:39    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا در باره جزئیات صحبت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وزیر خارجه روسیه خبر داد. آن‌ها در باره نقشه های تروریست ها مبنی بر ترتیب دادن انفجار در یک هواپیما حرف زدند
به گزارش اینترنشنال به نقل از اسپوتنیك، در دیداری كه ترامپ و لاوروف هفته گذشته در کاخ سفید باهم داشتند، رسانه‌ها خبر دادند که رهبر آمریکا به دیپلمات روس اطلاعات بسیار محرمانه در باره داعش داده است.
رئیس جمهور روسیه در این زمینه گفت: در صورت تمایل واشنگتن، روسیه آماده ارائه متن گفتگوی ترامپ و لارورف می باشد.
تروریست ها قصد داشتند یک هواپیما را بوسیله بمب کار گذاشته شده در داخل لپ تاپ منفجر کنند. کشف این مواد منفجره و تجهیزات معمولی مشکل بود. واشنگتن این داده ها را از سرویس اطلاعات اسرائیل دریافت کرد که خواستار عدم افشای منبع آن بود. ان بی سی نوشت که حالا پس از افشای این اطلاع زندگی یک مامور اسرائیلی که در صفوف داعش عمل می‌کند زیر خطر قرار گرفته است.
پیشتر رسانه‌های آمریکایی نوشتند که ترامپ اطلاعی را در اختیار لاوروف قرار داده است که حتی بسیاری کارمندان کاخ سفید به آن دسترسی نداشتند.
آلکساندر گوسف، رئیس انستیتوی برنامه‌ریزی مسکو بر آن است که رسانه‌های آمریکایی عمداً جنجال حول این خبر را به راه انداختند. او در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک چنین گفت:
«در باره رسانه‌هایی که این جنجال را بزرگ کردند می‌شود گفت که انحطاط در آمریکا دارد گسترش پیدا می کند. اکثر رسانه‌ها از نمایندگان حزب دموکراتیک آمریکا پول می گیرند. دموکرات ها رسانه دارند و از توان خود برای انتشار انواع و اقسام تهمت هااستفاده می کنند».
وی در ادامه افزود:
«این امر اهمیت دارد که رئیس جمهور آمریکا و وزیر خارجه روسیه ملاقات کرده و اطلاعات مبادله کردند. بله، لاوروف اطلاع را دریافت کرده و شاید آن، اطلاع سری باشد. ولی ما با آمریکا توافقات مبادله اطلاعات سری در خصوص مبارزه با سازمان های بین‌المللی تروریستی داریم. از این رو تحویل اطلاع محرمانه و خیلی محرمانه و ویژه خدمتی موجه است. این دلیل موجه مبارزه دو قدرت جهانی با تروریست های بین‌المللی است و این امر از اهمیت اصولی برخوردار است».
به گفته این کارشناس، نقد ترامپ،ادامه مبارزه سیاسی داخلی در آمریکا است. گوسف در پایان گفت:
«باید دانست که پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سبب پیدایش اوضاع بس منفی در آن کشور شده است. این اوخر جامعه آمریکا بیشتر سیاسی شده زیرا نتایج انتخابات مایه رضایتمندی دموکرات ها نیست و عدم رضایتمندی به این امر منجر شده که همه اعمال رئیس جمهور جدید نه زیر ذره‌بین بلکه زیر میکروسکوپ نگریسته شود».

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته