جمعه 3 اسفند 1397

Friday 22 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/مخالفت مجلس عوام بریتانیا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا

مخالفت مجلس عوام بریتانیا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا

 چهارشنبه, 10 بهمن 1397    09:14    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال_سرویس قدرتهای بزرگ/ مجلس نمایندگان بریتانیا در جریان بررسی لایحه دولت برای خروج از اتحادیه اروپا به اصلاح توافق برکسیت از طریق مذاکره دولت این کشور با اتحادیه اروپا رای داد. آنها همچنین به تاخیر در اجرای برکسیت رای منفی دادند.

در عین حال قانونگذاران بریتانیایی سه‌شنبه شب با ۳۱۸ رای مثبت در برابر ۳۱۰ منفی با خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت کردند. این در حالی است که نمایندگان مجلس عوام بریتانیا ساعاتی قبل به طرح نمایندگان حزب کارگر برای ممانعت از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا رای منفی داده بودند.

در جریان رای‌گیری سه‌شنبه شب مجلس این طرح با ۳۲۷ رای مخالف در مقابل ۲۹۶ رای موافق رد شد، طرحی که نخست وزیر بریتانیا نیز از مخالفان جدی آن بود.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه از نمایندگان مجلس خواست تا از رای خود در جهت ترسیم خط مشی مورد انتظارشان از اتحادیه اروپا برای اجرای برکسیت استفاده کنند و نه برای ممانعت از شکل‌گیری این توافق.

خانم می که در مجلس عوام سخن می‌گفت، تاکید کرد، رای‌گیری امروز یک فرصت برای خروج از سردرگمی و عدم اطمینان به آینده است و ما باید از آن برای تعیین چارچوب توافق مورد نظر برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا استفاده کنیم.

نخست وزیر بریتانیا خطاب به نمایندگان گفت که رای مخالف شما به توافق پیشین من و اتحادیه چنان قاطع بود که گذشته از من تمام جهان متوجه سطح مخالفت شماها شد ولی اکنون نوبت آن است که انتظارات خود را از یک برنامه برکسیت اعلام کنید.

او پیشتر اعلام کرده بود که خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را به عنوان یک گزینه جدی دنبال خواهد کرد. اما نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در جریان مذاکرات سه‌شنبه شب ضمن مخالفت با خروج بودن توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا با ۳۱۸ رای موافق در برابر ۳۰۱ رای مخالف از دولت خواستند تا توافق برکسیت را در جریان مذاکرات مجدد با اتحادیه اروپا اصلاح کند.

بریتانیا قرار است روز ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود. شماری از اعضای مجلس عوام به دنبال رای مخالف پارلمان به توافق به دست آمده با اتحادیه اروپا، خواستار تمدید این مهلت شدند.

با این وجود قانونگذاران بریتانیایی سه‌شنبه شب پیشنهاد حزب ملی اسکاتلند مبنی بر تاخیر در خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رد کردند. اقدامی که با حمایت نخست وزیر همراه بود.

البته در واکنش به مصوبات سه‌شنبه مجلس بریتانیا، سخنگوی اتحادیه اروپا به سرعت موضع گیری کرد و بار دیگر بر قاطعیت این اتحادیه در خصوص حفظ توافق کنونی برکسیت سخن گفت.

منبع: یورونیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته