دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/ترامپ: بعد از خلع سلاح اتمی، همه خواسته‌های رهبر کره شمالی را برآورده می‌کنم

ترامپ: بعد از خلع سلاح اتمی، همه خواسته‌های رهبر کره شمالی را برآورده می‌کنم

 دوشنبه, 12 آذر 1397    08:56    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال_سرویس قدرتهای بزرگ/ رئیس جمهور کره جنوبی می‌گوید که ترامپ به او گفته، در صورت خلع سلاح اتمی، رهبر کره شمالی هرچیزی بخواهد واشنگتن به آنها خواهد داد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی یک روز بعد از دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست جی 20 در آرژانتین گفت: ترامپ می‌گوید که میخواهم کیم جونگ اون بداند که او را دوست دارد و خواسته هایش را برآورده خواهد کرد.

مون جائه این که در آینده نزدیک برای اولین بار در طول تاریخ در سئول میزبان یک رهبر کره شمالی خواهد بود اضافه کرد که ترامپ از او خواسته یک پیام از جانب او به کیم جونگ اون منتقل کند.

وی افزود: ترامپ گفت که به کیم بگویم او را دوست دارد و مایل است بقیه توافق دوجانبه ماه ژوئن اجرا شود تا او هم همه خواسته‌های رهبر کره شمالی را برآورده کند.
در دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در ماه ژوئن، توافقی برای خلع سلاح اتمی کره شمالی صورت گرفت، اما اجرای آن با موانع بسیاری مواجه شده است.

پیونگ یانگ بعد از دیدارهای متعدد با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفته که واشنگتن به دنبال زیاده خواهی و پیشبرد یک طرفه توافق است اما کره شمالی خواستار خلع سلاح تدریجی در ازای لغو تحریمهای اقتصادی علیه این کشور است. اقدامی که آمریکا شدیدا با آن مخالفت کرده است و گفته تا زمان خلع سلاح همه تحریمها سرجایشان باقی خواهد ماند.

ترامپ روز یک شنبه در مسیر بازگشت به واشنگتن به خبرنگاران گفته است که احتمالا اوایل سال 2019 با کیم جونگ اون در واشنگتن دوباره دیدار خواهد کرد.

منبع: فارس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته