دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/اعتراف وکیل سابق ترامپ: درباره ارتباط با روسیه به کنگره آمریکا دروغ گفتم

اعتراف وکیل سابق ترامپ: درباره ارتباط با روسیه به کنگره آمریکا دروغ گفتم

 شنبه, 10 آذر 1397    08:08    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال_سرویس قدرتهای بزرگ/ مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پذیرفت که در جریان تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، به نمایندگان کنگره دروغ گفته است. این تازه‌ترین تحول در جریان تحقیقات درباره همدستی احتمالی ستاد انتخابات دونالد ترامپ با روسیه برای اعمال نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اعترافات جدید وکیل سابقش با ارسال چندین پیام توئیتری از آرژانتین با لحنی خشمگین، این عملیات را محکوم کرد و آنرا به " علم کردن یک جرم واهی و خیالی و سپس، بدنبال مجرمِ آن گشتن " تشبیه کرد.

مایکل کوهن که در روز پنجشنبه ۲۹ نوامبر/ ۸ آذر در دادگاه فدرال نیویورک حاضر شده بود، ضمن تأیید پذیرش اتهامش گفت: در زمینه پروژه ساخت و ساز شرکت دونالد ترامپ در روسیه نمایندگان را گمراه کرده بود. او تصریح کرد که درباره مقیاس و وضعیت پروژه شرکت ساخت‌و‌ساز ترامپ در روسیه دروغ گفته و ابعاد طرح را کم‌‌رنگ‌تر از آن‌چه بوده، جلوه داده است.

طرح ساخت برج تجاری عظیم در مسکو توسط شرکت ساختمانی ترامپ هیچگاه عملی نشد. با این حال در جریان پرونده اعمال نفوذ روسیه در انتخابات آمریکا بازرسان قضایی ایالات متحده بیشتر تلاش های خود را بر آن متمرکز کردند.
دونالد ترامپ تعقیب هرگونه نفع تجاری در روسیه را رد کرده است.

دونالد ترامپ تعقیب هرگونه نفع تجاری در روسیه را رد کرده است. او در یکی از توئیت هایش از آرژانیتن نوشت: من بدون هیچ نقشه ای طرحی در نظر داشتم که ساختمانی در نقطه ای از روسیه بسازم. حتی یک دلار هم به این طرح اختصاص ندادم، هیچ تضمینی در باره آن ندادم و این طرح را انجام ندادم. این به مثابه به دنبال مجرم گشتن برای جرمی است که وجود خارجی ندارد."

به دنبال اعتراف مایکل کوهن، اکنون دونالد جونیور، پسر بزرگ رئیس جمهوری آمریکا با اتهام تناقض‌گویی در ادای شهادتش در برابر کنگره آمریکا در ارتباط با این تحقیقات، روبرو شده است.

دونالد جونیور در سپتامبر ۲۰١۷ شهادت داده بود که به شکلی "حاشیه‌ای" از طرح‌ها درباره ساخت ساز برج ترامپ در شهر مسکو آگاه شده بود، اما در این طرح ها دخیل نبوده است.

این در حالی است که مایکل کوهن در اعترافاتش گفته که او مستقیما درباره این برنامه‌ها با اعضای خانواده دونالد ترامپ از جمله دونالد جونیور مشورت کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا قبل از ترک این کشور برای شرکت در همایش سران گروه ۲۰، وکیل سابق خود را "شخصی بسیار ضعیف" خواند و گفت که دلیل محکومیت او هیچ ارتباطی با بنیاد تجاری ترامپ نداشته است.
دادستانان آمریکایی سرگرم تحقیق درباره ابعاد ارتباط احتمالی ستاد انتخابات دونالد ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری گذشته ایالات متحده هستند.

 

منبع: یورو نیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته