سه شنبه 6 فروردين 1398

Tuesday 26 March 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/تيلرسون: دروغ دموكراسي آمريكايي را تهديد مي كند

تيلرسون: دروغ دموكراسي آمريكايي را تهديد مي كند

 پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397    14:51    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصي اينترنشنال-سرويس قدرت هاي بزرگ/ رکس تیلرسون، وزیر سابق امور خارجه ایالات متحده، گفت که دروغ دموکراسی در کشورش را تهدید می كند. تعدادی از روزنامه های ایالات متحده اعلام کردند كه این پیام ضمنی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است که در ماه مارس تيلرسون را عزل كرد.

به گزارش اينترنشنال به نقل از الجزيره، تیلرسون در یک سخنرانی نادر در حضور فارغ التحصیلان موسسه نظامی ویرجینیا گفت: بحران رو به رشد اخلاق و صداقت، دموکراسی آمریکا را به خطر انداخته است،وي همچنين از عمليات هدف قرار دادن حقائق كه ايالات متحده اخيراً با آن روبرو شده ابراز تاسف كرد و افزود كه اين آزادي مردم امريكا را اگر با آن مقابله نشود تهديد خواهد كرد.

تيلرسون گفت:«اگر رهبران ما قصد دارند حقیقت ها را پنهان کنند یا زمانی که ما تبدیل به مردمي می شویم که واقعیت های بدل را به جاي واقعیت هاي صحيح بپذيريم، ما به عنوان شهروندان امريكايي در واقع در مسيري قدم بر ميداريم كه آزادي ها ما را سلب خواهد كرد.»

او افزود که مسئولیت حفظ آزادی، با درک درستی از حقیقت، مسئوليت هر شهروند آمریکایی است .

وي افزود: «اگر ما به عنوان آمریکایی با بحران اخلاق و صداقت در جامعه و رهبران ما مقابله نکنیم، دموکراسی آمریکایی، همانطور که می دانیم،دوره اضمحلال را پيشرو خواهد داشت.

وزيرسابق امور خارجه ايالات متحده افزود: زماني كه ما به عنوان ملتي آزاد حقايق را به استهزا مي گيريم، حتي در موارد بي اهميت، در واقع ما امريكا را تهديد كرده ايم.

دونالد ترامپ تيلرسون را در ماه مارس از سمت وزير امور خارجه به دليل اختلاف نظرها شديد در مورد برخي مسائل مهم منطقه اي و بين المللي ازجمله توافق هسته اي با ايران و بحران كره شمالي بعد از ١٣ ماه خدمت در وزارت خارجه بركنار كرد.

منبع: الجزیره
مترجم: حسن حمزه

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته