دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/سفارت امریکا در قدس 14 ماه مه افتتاح خواهد شد

سفارت امریکا در قدس 14 ماه مه افتتاح خواهد شد

 شنبه, 22 ارديبهشت 1397    12:38    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ وزارت امور خارجه آمريکا روز جمعه اعلام کرد که سفارت خود در قدس را 14 ماه مه افتتاح خواهد کرد. این رویداد توسط سفیر آمریکا در اسرائیل دیوید فریدمن و تعدادی از مقامات آمریکایی از جمله دختر ترامپ ایوانکا، مشاور کاخ سفید برگزار خواهد شد.
به گزارش اینترنشنال به نقل از شرق الاوسط، در بیانیه ی وزارت امور خارجه ایالات متحده که بخشی از آن به سی ان ان عربی رسیده آمده است: همانطور که رئیس جمهور در تاریخ 6 دسامبر 2017 اظهار داشت، افتتاح تاریخی سفارت ما بر این واقعیت صحه خواهد گذاشت که قدس پایتخت اسرائیل و محل حکومت آن است. هفتاد سال گذشته ایالات متحده در زمان ریاست جمهوری هری ترومن نخستین کشوری بود که اسرائیل را به رسمیت شناخت. انتقال سفارت ما به معنای این نیست که ما به فرآیند صلح دائم پایبند نباشیم، بلکه این شرط ضروری برای آن خواهد بود، ما در مورد مسائل مربوط به وضعیت نهایی، از جمله مرزهای حاکمیت اسرائیل در قدس و همچنین حل مسئله مرزهای مورد بحث، موضع گیری نمی کنیم.

این بیانیه می افزاید: کنسولگری قدس همچنان به عنوان یک کنسولگری مستقل، بدون تغییر درصلاحیت خود در زمینه روابط آمریکا با فلسطینی ها و تشکیلات خودگردان فلسطین، عمل خواهد کرد.

ایالات متحده همچنان به حمایت از وضعیت موجودی که حرم الشریف / جبل الهیکل در آن قرار دارد ادامه خواهد داد. همچنین ایالات متحده متعهد به پیگیری و تلاش برای برقراری صلح پایدار و جامع بین اسرائیل و فلسطینی ها، که آینده ای روشن برای هر دو طرف را تضمین می کند، است.

منبع:شرق الاوسط
ترجمه: حسن حمزه

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته