دوشنبه 29 بهمن 1397

Monday 18 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/در پی رسوایی فیسبوک، شرکت کمبریج آنالیتیکا تعطیل شد

در پی رسوایی فیسبوک، شرکت کمبریج آنالیتیکا تعطیل شد

 پنج شنبه, 13 ارديبهشت 1397    16:05    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال_ سرویس قدرتهای بزرگ/ شرکت بریتانیایی کمبریج آنالیتیکا که نامش به رسوایی فیسبوک گره خورده است روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «فورا به تمام عملیات» خود پایان می‌دهد.

به گزارش اینترنشنال به نقل از یورو نیوز، کمبریج آنالیتیکا متهم است که در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک به نفع دونالد ترامپ استفاده کرده است.

رسوایی فیسبوک پس از آن روی داد که مشخص شد شرکتی به نام «Global Science Research» با دسترسی به پروفایل کاربران فیسبوک، اطلاعات شخصی آنها را در قالب داده و بدون جلب رضایتشان در اختیار شرکت «کمبریج آنالیتیکا» قرار داده است. شرکت خصوصی کمبریج آنالیتیکا نیز که در زمینه پردازش داده‌ها برای انتخابات فعال بود، از این داده‌ها با هدف تبلیغ برای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ استفاده کرده است.

در پی این رسوایی، مارک زاکربرگ مدیرعامل و بنیان‌گذار شبکۀ اجتماعی فیسبوک با ۲.۱۳ میلیارد کاربر، از کاربران عذرخواهی کرد و گفت که سیاست‌های حفظ اطلاعات کاربران را تغییر خواهد داد. او همچنین در ماه آوریل به مدت دو روز در جلسات کنگره آمریکا حاضر شد و به پرسش های نمایندگان و سناتورها دربارۀ این رسوایی پاسخ داد.

کمبریج آنالیتیکا در بیانیه خود ضمن رد اتهامات، عملکرد خود را «قانونی» دانست ولی در عین حال تاکید کرد که «اتهامات بی‌اساس علیه شرکت» ادامه فعالیت آن‌ را غیرممکن کرده است.
منبع: یورو نیوز

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته