دوشنبه 30 مهر 1397

Monday 22 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/تابعیت آلمانی جهادگرایان از آنان پس گرفته می‌شود

تابعیت آلمانی جهادگرایان از آنان پس گرفته می‌شود

 دوشنبه, 20 فروردين 1397    21:45    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال_سرویس قدرتهای بزرگ/ وزیر کشور آلمان در نظر دارد حق شهروندی را از جهادگرایانی که دارای تابعیت ‌دوگانه هستند، سلب کند. هورست زه‌هوفر به این منظور به زودی طرح قانونی را آماده خواهد کرد. طرح‌های دیگری نیز در این راستا در دست تهیه هستند.

به گزارش اینترنشنال به نقل از دویچه وله، در آینده جهادگرانی که در آلمان تابعیت دوگانه دارند، حق شهروندی آلمان را از دست خواهند داد. به گفته اشتفان مایر، معاون پارلمانی وزارت کشور آلمان، این یک "هدف عاجل" است. مایر پیش‌بینی می‌کند که طرحی قانونی به این منظور در سال جاری به دولت پیشنهاد شود.

هورست زه‌هوفر، وزیر کشور آلمان، علاوه بر این می‌خواهد در کنار مراکش، تونس، الجزیره، کشورهای ارمنستان و گرجستان را هم به عنوان "کشورهای امن" اعلام کند. به این ترتیب آلمان امکان خواهد یافت پناهجویان این کشورها را که با تقاضای پناهندگی‌شان موافقت نشده به کشورهای خود بازگرداند.

بنا به گزارش اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) حدود ۳۵۰۰ نفر از گرجستان و بیش از ۳۸۰۰ نفر از ارمنستان در آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند. در ژانویه امسال نیز ۷۴۵ نفر و در ماه فوریه حدود ۶۰۰ نفر دیگر از این کشور تقاضای پناهندگی خود را در اختیار مسئولان ادارات مربوطه آلمان قرار داده‌اند. این تعداد بیش از آمار متقاضیان پناهندگی این کشور در دو ماه اول سال گذشته است.

گرجستان به عنوان کشوری امن

به گفته معاون پارلمانی وزارت کشور آلمان تعداد درخواست‌های پناهندگی اتباع گرجستان از سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است و این به دلیل برداشتن محدودیت ویزا برای ورود اتباع این کشور به آلمان است. اشتفان مایر قرار دادن گرجستان در حوزه کشورهای امن را در آلمان "بسیار قابل قبول" خواند.

در سال‌های اخیر حزب سبزها در پارلمان آلمان مانع از آن شد که کشورهای زیادی به عنوان "کشور امن برای زندگی" در آلمان شناخته شوند. به نظر مایر حزب سبزها نگرش خود به این موضوع را تغییر خواهد داد و او در مذاکرات تشکیل دولت جدید به این مسئله پی برده است که سبزها برخورد بازتری نسبت به این موضوع دارند.

لغو حق اقامت مهاجرانی که مواضع یهودی‌ستیزانه دارند

معاون پارلمانی وزارت کشور آلمان از نظر شورای مرکزی یهودیان این کشور مبنی بر پس‌گرفتن اقامت مهاجرانی که برخورد یهودی‌ستیزانه دارند دفاع کرد. او گفت از این موضوع حمایت می‌کند و برای او قابل درک است که در صورت لزوم وزارت کشور این امکان را بیابد که اقامت این فرد را پس بگیرد. مایر گفت: «زیرا این فرد با عمل خود نشان داده است که با ارزش‌ها و باورهای قانون اساسی ما و پایه‌های دموکراتیک و لیبرال آن مخالف است.»

یوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان، در مصاحبه با روزنامه "ولت ‌ام زونتاگ" این خواست را مطرح کرده و گفته بود: «همه کسانی که در آلمان زندگی می‌کنند باید به سنت‌ها و ارزش‌های آلمان پایبند باشند.» شوستر همچنین گفته بود نباید به کسانی که آمادگی پذیرش هنجارها و ارزش‌های اجتماعی را ندارند اقامت دائم آلمان داده شود.

بورگهارد لیشک، سخنگوی پارلمانی حزب سوسیال دموکرات آلمان گفت که تقاضای رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان در واقع از اول ژانویه ۲۰۱۶ در این کشور اجرا می‌شود و آخرین ائتلاف بزرگ دولتی آلمان در پایه‌های قانونی این تقاضا را در "قانون اقامت" مهیا کرده است.

کاترین گورینگ اکارت، رئیس فراکسیون سبزها نیز با تایید خواست یوزف شوستر گفت که این موضوع را "درخواست مهمی برای مقابله با افزایش یهودی‌ستیزی در آلمان" می‌داند. او اما تاکید می‌کند که با وضع قوانین سخت‌تر نمی‌توان جلوی افکار یهودی‌ستیزانه را گرفت و به این منظور باید در جهت روشنگری افکار عمومی تلاش کرد.
شمار اسلام‌گرایان آلمان که برای شرکت در عملیات تروریستی به عراق یا سوریه رفته‌اند به ۹۰۰ نفر می‌رسد.
منبع: دویچه وله

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته