پنجشنبه 22 آذر 1397

Thursday 13 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/واشنگتن به اوکراین موشک های ضد تانک می‌فروشد

واشنگتن به اوکراین موشک های ضد تانک می‌فروشد

 شنبه, 12 اسفند 1396    17:51    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصي اينترنشنال-سرويس قدرت هاي بزرگ/ وزارت امور خارجه ايالات متحده اعلام کرد كه واشنگتن توافق کرده است که موشک های ضد تانک "Jafflin" را به اوكراين بفروشد. اقدامي كه خشم روسیه را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش اينترنشنال به نقل از اسكاي نيوز عربي، به گزارش "خبرگزاری فرانس پرس" روز شنبه، آژانس همکاری امنیتی دفاع ایالات متحده گفت که دولت اوکراین تقاضاي خرید 210 موشک و 31 بمب افکن را با هزینه ای حدود 47 میلیون دلار درخواست کرده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاع ایالات متحده گفت: که این معامله به «سیاست خارجی و امنیت ملی» ایالات متحده با «بهبود امنیت در اوکراین کمک خواهد کرد» و تاکید کرد که این سلاح ها تعادل نظامی موجود در منطقه را مختل نخواهند کرد.


اين تصميم ایالات متحده یک روز پس از آنکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت، کشورش تسلیحات هسته ای جدید را كه غیر قابل رهگيري" است تست کرده است، صورت گرفت.
سخنراني پوتين واكنش هاي تندي را در غرب به دنبال داشت. ناتو اعلام كرد كه پاسخ متاقبلي در اين زمينه خواهد داد.


ایالات متحده نيز اعلام کرد، جزئيات سلاح های روسیه را در بررسی سند هسته ای آن را مورد توجه قرار داده است.


ایالات متحده در اواخر سال 2017 اعلام کرد که اوکراین را با سلاح های دفاعی پیشرفته مجهز مي کند و مسکو در پاسخ به واشنگتن هشدار داد که این امر می تواند منجر به ايجاد حمام خون شود.
اوكراين با نیروهای جدایی طلب طرفدار روسیه،مبارزه ميكند، و کیف مسکو را متهم مي كند كه جدایی طلبان را به سلاح هاي سنگين و پيشرفته مجهز مي كند.


روابط مسکو و کیف پس از آنکه روسیه در سال 2014 کریمه اوکراین را به انضمام خود درآورد متشنج گرديد،جنگ میان جدایی طلبان وفادار به روسیه و نیروهای دولتی اوکراین، طی 3 سال بیش از 10 هزار نفر کشته داشته است.
جنگ و واكنش و اقدامات روسیه باعث تيرگي روابط میان غرب و مسکو شده است، كشورهاي غربي در پاسخ به اين اقدام روسيه تحریم اقتصادی سختي را عليه مسكو اعمال كرده اند.

مترجم: حسن حمزه

منبع: اسكاي نيوز عربي

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته