پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/مایک پنس: اروپا انتخاب کند، ایران یا ایالات متحده امریکا

مایک پنس: اروپا انتخاب کند، ایران یا ایالات متحده امریکا

 چهارشنبه, 04 بهمن 1396    08:23    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال ـ سرویس قدرت‌های بزرگ/ به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه طی مصاحبه ای در اورشلیم در آخرین جلسه سفر سه روزه خاورمیانه به خبرگزاری رویترز گفت: زمان‌بندی برنامه صلح امریکا در خاورمیانه به بازگشت فلسطینی‌ها به مذاکرات بستگی دارد.
وی افزود: کاخ سفید با همکاران خود در منطقه گفتگو کرده که در صورت امکان ببینیم می توانیم چارچوبی برای صلح ایجاد کنیم. و البته این تنها زمانی اتفاق می افتد که فلسطینی ها مجددا به میز (مذاکرات) بازگردند.
یک مقام کاخ سفید به خبرنگاران گفت که امیدوار است این طرح در سال 2018 اعلام شود و هر زمان که طرفین تمایل به شرکت در مذاکرات داشته باشند، شرایط برای آن‌ها مهیاست.
پنس با تاکید بر انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به اورشلیم (قدس) گفت که او و رئیس‌جمهور بر این باورند که این انتقال موجب بهبود چشم‌اندازهای صلح می‌شود.
اما هنان اشرفی یکی از مقامات ارشد ساف (سازمان آزادیبخش فلسطین) این اقدام ترامپ را ضربه‌ای مرگبار به چشم‌انداز صلح بین اسرائیل و فلسطین می‌داند.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و عبدالله عبدالله پادشاه اردن گفتند که در مورد مسئله قدس مذاکره خواهند نمود. هر دوی این رهبران اعلام نموده‌‌اند که آمادگی دارند تا این پیام را به فلسطینیان برسانند که ایالات متحده مشتاق است تا مذاکرات صلح را از سر بگیرد.
در ادامه پنس با ستایش از شیوه رهبری نتانیاهو، از دوستی با او ابراز خشنودی نمود. پنس در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات پیش‌رو مجددا نتانیهو به عنوان نخست وزیر انتخاب می‌شود گفت من از هواداران سرسخت بنیامین نتانیاهو هستم، اما در این‌جا (برنامه) قرار نیست رأی‌گیری داشته باشیم.
معاون رئیس جمهور امریکا همچنین در بیانی استعاری گفت: "در پایان روز، این لحظه ای خواهد بود که جامعه اروپا باید تصمیم بگیرد که آیا آنها می خواهند با ایالات متحده بمانند یا اینکه می خواهند در این معامله عمیقا ناقص با ایران باقی بمانند."
پنس در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده موفق خواهد شد که این نوع توافق با متحدان اروپایی خود را به دست آورد؟ گفت: " خواهیم دید."

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته