پنجشنبه 22 آذر 1397

Thursday 13 December 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/پوتین: کیم جونگ اون پیروز این مرحله است

پوتین: کیم جونگ اون پیروز این مرحله است

 پنج شنبه, 21 دی 1396    23:55    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در مرحله نخست رو در رو شدن با ایالات متحده، پیروز بوده است.
به گزارش اینترنشنال به نقل از آر.تی عربی، پوتین در مصاحبه ی پنج شنبه با سردبیران روزنامه های مطرح روسیه در پاسخ به سوالي درباره تنش در شبه جزیره کره گفت: "من فکر می کنم آقای کیم جونگ اون، بدون شک، این مرحله از بازی را به سود خود به پایان برده است، وی مأموریت استراتژیک خود را انجام داد.
پوتین گفت رهبر کره شمالی دارای یک بمب هسته ای است و موشکی با برد 13000 کیلومتر دارد و می تواند به هر نقطه ای از کره زمین، از جمله قلمرو رقبای بالقوه آن برسد.
پوتین ابراز امیدواری کرد که کیم جونگ اون "در حال حاضر علاقه مند به آرامش و حل وضعیت موجود است"، وی او را به عنوان "یک سیاستمدار کاملا حرفه ای توصیف کرد.
با این وجود، رییس جمهور روسیه بر ضرورت "شروع از وضعیت واقع بینانه" و "کار با دقت بالا" در حل مسئله خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره تاکید کرد و گفت که «این هدف تنها می تواند از طریق گفتگو و مذاکره به دست آید.»

پوتین گفت: «من فکر می کنم بدون توجه به اینکه این چقدر دشوار است، اما در صورتی که تمام شرکت کنندگان در این فرایند، از جمله کره شمالی، اطمینان حاصل کنند که امنیت آنها بدون سلاح هسته ای تضمین می شود، این امر امکان پذیر خواهد بود.»
لازم به ذکر است که روسیه همواره از نیاز به حل و فصل تنش در شبه جزیره کره با استفاده از ابزار دیپلماتیک، تاکید می کند و از ارسال پیام های تهدید آمیز و تند کره شمالی و ایالات متحده و هم پیمانانش نسبت به هم انتقاد می کند.
همچنین، مقامات روسیه آزمایشات هسته ای و موشکی کره شمالی واقدامات نظامی تحریک آمیز که ایالات متحده در قلمرو شبه جزیره کره انجام می دهد، را محکوم می کند.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته