يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/مواضع جنجالی نخست وزیر مجارستان در برابر مسلمانان مهاجر

مواضع جنجالی نخست وزیر مجارستان در برابر مسلمانان مهاجر

 دوشنبه, 18 دی 1396    21:03    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال سرویس قدرت های بزرگ/ ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، مهاجرت مسلمانان به اروپا را تهاجم توصیف کرد. وی در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی بیلد، که روز دوشنبه منتشر شد به طور گسترده ای در این باره که : «چرا خود را در یک نزاع بر سر قبول مجوز پناهندگان با اتحادیه اروپا می بیند؟» توضیح داده است.

به گزارش اینترنشنال به نقل از العربی الجدید، اروبان در این مصاحبه خاطر نشان کرد که: «موج پناهندگی مسلمانان به کشورهای ما به ناچار منجر به ایجاد جوامع موازی خواهد شد که تعادل جمعیتی در قاره پیر را تهدید می کند.»
وی افزود: «ما این افراد را پناهنده نمی دانیم. ما آنها را مهاجمان مسلمان می دانیم.» او گفت: «برای رسیدن از سوریه به مجارستان، شما باید از چهار کشور عبور کنید و این افراد به دنبال زندگی بهتر هستند.»
اروبان خاطر نشان کرد که: «پناهندگان در وهله اول باید به جای عبور از مرز به طور غیرقانونی، درخواست خود برای قبول پناهندگی را ارائه دهند.»
اروبان از رهبر حزب سوسیال دموکرات، ماتن شولتز، درخواست کرد که احترام بیشتری برای کشورش مجارستان قائل شود. وی در ادامه گفت که نمی فهمد که چطور آلمان برای عبور غیر قانونی این مهاجران از مرزهایش جشن برگزار می کند.
وی پیشتر گفته بود که مسیحیت در کشورهایی که پناهندگان را پذیرش کرده اند، کاهش خواهد پیدا کرده است.
اروبان در این مصاحبه اتهامات عنوان شده علیه مجارستان، با این عنوان که از سوی اتحادیه اروپا پول دریافت می کند و در عین حال از اعطای مجوز به پناهندگان، خودداری می کند را محکوم کرد. و گفت: «پولی که اقتصاد مجارستان از صندوق حمایت از اروپا دریافت می کند هدیه به مجارستان نیست، بلکه این موازنه عادلانه برای باز کردن بازارهای ما برای رقابت آزاد است، و این موضوع هیچ ارتباطی با مسئله پناهندگان ندارد. »
وی به این نکته نیز اعتراف کرد که : «با وجود اختلافات با بروکسل، اما اتحادیه اروپا یک پروژه فوق العاده است و بوداپست خوشحال است که بخشی از آن باشد و در آنجا بماند.»
این نخست وزیر مخالف مهاجرت و مهاجرین، هفته گذشته طی مشارکت خود در نشست حزب سوسیال مسیحی در بایرن، گفت که خود را کاپیتان حمایت از مرزهای اروپا می بیند. او در مذاکرات خود با حزب بایرن، در نظر داشت که اراده مردم روشن است، شهروند اروپا نمی خواهد تحت تهدید تروریسم زندگی کند، بلکه از نیروهای امنیتی تضمین حمایت از مرزها را خواستار است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته