يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/مشاور سابق ترامپ: سعودي ها و مصري ها در آستانه فروپاشي هستند

مشاور سابق ترامپ: سعودي ها و مصري ها در آستانه فروپاشي هستند

 یکشنبه, 17 دی 1396    18:33    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصي اينترنشنال-سرويس قدرت های بزرگ/ استیو بنن، مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ در کاخ سفید که بسیاری پیروزی وی در انتخابات را مدیون استراتژی‌های او می‌دانند، به‌تازگی با همکاری نویسنده‌ای به نام مایکل وولف، کتابی منتشر کرده که در آن علیه رئیس خود دست به افشاگری زده است. مایکل وولف، روزنامه نگار آمریکایی هم در كتاب مشهور خود که "آتش و خشم" نام دارد ، درباره جزئیات طرح آمریکا برای حل بحران خاورمیانه صحبت کرده است.

به گزارش اينترنشنال به تقل از آر.تي عربي، وولف يكي از نزديكان دولت ترامپ، كه ارتباط نزديكي با حلقۀ اطرافیان ترامپ داشته است، در یک مقاله جنجالي كه در سال ٢٠٠٩ به چاپ رسيد دربارۀ این مسائل صحبت کرده است.
اين روزنامه نگار در اين جزئيات مي نويسد كه مؤلف برنامه حل نزاع فلسطيني-اسرائيلي كسي نيست جز استيو بنن(متولد١٩٥٣). وي رياست كمپين انتخاباتي دونالد ترامپ در زمان انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده را بر عهده داشت و بعد از انتخابات به عنوان مشاور ارشد ترامپ در امور استراتژيك منصوب شد.
ترامپ در ماه ژانویه 2017 او را به شورای امنیت ملی معرفی کرد و پس از آن در آوریل همان سال بنن را از کاخ سفید اخراج کرد.

وولف در توصیف اينکه چگونه بنن در برنامه اش (یک شام در منهتن) صحبت کرد، می‌گوید: «ترامپ بر روي يك راه حل كار مي كند و اين فعلا برنامۀ وي است. ما در روز اول اقدام به انتقال سفارت به قدس خواهيم كرد و نتانياهو آن را از اعماق وجود خود تاييد خواهد كرد، همچنين  شيلدون آدلسون (یک تاجر میلیاردر یهودی- آمریکايي، كه به شدت از اسرائيل حمایت مي كند)اين گام را به گرمی مي پذيرد. ما قيمت آنچه را که می خواهیم بدهیم میدانیم ... بگذارید کرانه غربی را به اردن و غزه را به مصر واگذار كنيم. اجازه دهید آنها مشکلات را حل کنند یا در تلاش ها براي حل آن گرفتار شوند. سعودی ها در حال فروپاشی هستند. مصری ها نیز در آستانه فروپاشی هستند. همه از ایرانی ها به حد مرگ می ترسند و از آنچه که در یمن، سینا و لیبی اتفاق می افتد می ترسند.
بنابراین، روسیه کلید اصلی است. آیا روسیه واقعا بد است؟ بله، آنها پسران شروري هستند. اما جهان پر از افراد شرور است».

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته