پنجشنبه 24 آبان 1397

Thursday 15 November 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/بركناری تیلرسون در دستور كار كاخ سفید

بركناری تیلرسون در دستور كار كاخ سفید

 پنج شنبه, 09 آذر 1396    21:09    سرویس قدرت های بزرگ

اختصاصی اینترنشنال-سرویس قدرت های بزرگ/ برخی منابع آگاه در دولت آمریكا مدعی شدند كه كاخ سفید به دنبال روشی برای بر كناری وزیر امور خارجه ركس تیلرسون كه اخیرا روابط پرتنشی با دونالد ترامپ رئیس جمهور داشته، است.این منابع افزودند كه این طرح هفته ها است در جریان است تا مایك پمپئو جایگزین تیلرسون شود.
به گزارش اینترنشنال به نقل از رویترز نیویورك تایمز به نقل از برخی مقامات ارشد گفت كه بر اساس این برنامه، قرار است از سناتور جمهوری خواه تام کاتن برای جایگزینی پمپئو در سازمان سیا استفاده شود.
روزنامه تایمز به نقل از این مقام های آگاه گفت که فعلا مشخص نیست که آیا ترامپ موافقت نهایی را در مورد این تغییر مهم در دولت از زمانی که او در ژانویه به قدرت رسید،را تأیید نهایی کرده است یا خیر.
پیشتر دونالد ترامپ در حساب توییتر خود نوشت كه تیلرسون نباید وقت خود را برای دست یابی به توافقی با كره شمالی از طریق مذاكره هدر نماید.

مقامات آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، به این روزنامه گفته‌اند که کاتن برای پذیرش ریاست سیا، تلویحا اعلام آمادگی کرده است.
هم پمپئو و هم کاتن به داشتن مواضع به شدت ضدایرانی مشهور هستند و از متحدان ترامپ در مسائل سیاست خارجی به شمار می‌آیند.
در ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی از روابط تیره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با ترامپ منتشر شده است. چند ماه پیش گزارش شد که تیلرسون پس از نشستی با ترامپ، وی را «کودن» توصیف کرده است.

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته