يكشنبه 29 مهر 1397

Sunday 21 October 2018

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/طرح سنای روسیه برای اعمال فشار مشترک 1+5 به کنگره آمریکا

طرح سنای روسیه برای اعمال فشار مشترک 1+5 به کنگره آمریکا

 دوشنبه, 01 آبان 1396    16:49    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال- سرویس قدرت های بزرگ/ یک منبع در کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد، سناتورهای روسیه قرار است با حضور نمایندگان وزارت خارجه این کشور نشستی را به منظور بررسی پیش‌نویس طرح پیشنهادی تعدادی از قانونگذاران روس در خصوص درخواست از پارلمان‌های کشورهای عضو گروه 1+5 و برخی کشورهای دیگر برای تحت فشار قرار دادن کنگره آمریکا در رابطه با باقی ماندن در توافق هسته‌ای ایران (برجام) برگزار کنند.

بنا بر این گزارش، این منبع در گفت‌وگو با خبرگزاری «ریانووستی» اعلام کرد که این جلسه قرار است در تاریخ 25 اکتبر برگزار شود. اطلاعات مربوط به برنامه کاری کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه نیز این مطلب را تأیید می‌کند.

«کنستانتین کساچف» رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه پیشتر به خبرگزاری ریانووستی گفته بود که پارلمان روسیه قصد دارد با پارلمان های کشورهای اروپایی گروه 1+5 به منظور ارائه پیشنهادی برای اعمال نفوذ بر قانونگذاران کنگره آمریکا در خصوص باقی ماندن واشنگتن در توافق هسته‌ای ایران وارد گفت‌وگو شود.

این عضو ارشد پارلمان روسیه گفته است که حالا فرصتی حقیقی برای توسعه رویکردهای مشترک به برجام به منظور متقاعد ساخت آمریکا درباره ماهیت غیرسازنده اقدامات پیشنهادی این کشور در این رابطه نه تنها در قبال ایران بلکه در قبال دیگر طرف‌های توافق هسته‌ای، بوجود آمده است.

وی تأکید کرد، به جز آمریکا هیچ یک از طرف‌های دیگر برجام هیچ شکایتی درباره عملکرد ایران در این توافق ندارند، همه بر این باورند که این توافق موثر بوده و نیازمند هرگونه حمایت است و «تقریبا، همه به یک اندازه نگران اقدام آمریکا در آینده هستند».

منبع: فارس

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته