پنجشنبه 2 اسفند 1397

Thursday 21 February 2019

شما اینجا هستید:خانه/قدرت های بزرگ / رویداد ها/تیلرسون: قصد ایجاد اختلال در روابط تجاری اروپا با تهران را نداریم

تیلرسون: قصد ایجاد اختلال در روابط تجاری اروپا با تهران را نداریم

 جمعه, 28 مهر 1396    14:33    سرویس قدرت های بزرگ

اینترنشنال- سرویس قدرت های بزرگ/ «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، گفت که هدف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور از ارائه راهبرد تازه درقبال ایران، مداخله و اختلال در روابط تجاری اروپا با تهران نیست.

تیلرسون افزوده که «پیام» دونالد ترامپ در سخنرانی اخیرش درباره ایران، «کاملا روشن» بود و اروپا می‌تواند روابط تجاری خود با ایران را داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفته که ما با اروپایی‌ها شش ماه بر سر توافقنامه برجام کار کردیم و در حال حاضر تصمیم گرفته‌ایم به طور رسمی بر اساس همان توافقنامه، سیاست‌های جدیدی را اتخاذ کنیم.

اشاره وی به سخنرانی ترامپ و بیانیه کاخ سفید در این مورد مبنی بر تلاش آمریکا برای انسداد همه راه‌های ممکن در دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است و اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر در قبال ایران در چارچوب توافقنامه برجام است.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال بارها بر امکان خروج کشورش از برجام سخن گفته و آن را بدترین توافقنامه‌ای دانسته که واشنگتن در تاریخ خود آن را امضا کرده است.

اظهارات تیلرسون برای رفع نگرانی مقام‌های اروپایی در این خصوص بیان شده زیرا طبق گزارش وال‌استریت ژورنال، «کشورهای اروپایی گمان می‌کنند آمریکا با نامعلوم نشان دادن آینده توافق هسته‌ای با ایران، به صورت عمدی بدنبال فشار بر کارخانه‌ها و شرکت‌های اروپایی به منظور فاصله گرفتن از ایران است.»

منبع: ایلنا

telegram channel

رسانه

Submit to FacebookSubmit to Twitter

نظر دادن

لطفا تمامی موارد ستاره دار را پر نمایید.

آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
آزادسازی موصل (18 تیر 1396)
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
تصاویر هفته نخست اردیبهشت
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
عکس های هفته (آخر فروردین 1396)
تصاویر هفته
تصاویر هفته